Zwycięskie derby powiatu z Łazami

W niedzielę 4 wrześniu w meczu derbowym powiatu milickiego Sokół Kaszowo pokonał na stadionie w Miliczu 1:0 Klub Sportowy Łazy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Damian Smok.

Nasza drużyna w niedzielnym meczu derbowym powiatu milickiego z Łazami chciała się zrehabilitować za zeszłotygodniową porażkę w spotkaniu z Baryczą Sułów. Dlatego trener Jacek Radgowski ustawił ofensywnie nasz zespół w taktyce 1-3-5-2.
W pierwszej połowie nasza drużyna stworzyła sobie jedną 100 proc. sytuację. W 10 minucie Tomasz Kiszczak świetnym podaniem wypuścił sam na sam Damiana Baziuka, który uderzył obok słupka. Damian miał jeszcze dwie dobre okazje strzeleckie w 23. min i 24. min, ale jego bardzo groźne strzały rewelacyjnie wybronił bramkarz Łaz Mariusz Hes.
W 2. połowie dalej przewagę miała nasza drużyna. W końcu w 57 minucie padła upragniona bramka dla Sokoła. Norbert Radgowski zgrał piłkę główką do Damiana Smoka, który z 17 metrów posłał bombę na bramkę Łaz. Golkiper gości nie wyłapał mocnego uderzenia D. Smoka i piłka ku radości naszych zawodników oraz kibiców zatrzepotała w siatce. W końcówce Łazy rzuciły się do ataku, jednak zagrożenie stwarzały jedynie po uderzeniach z dystansu. Jeden z takich strzałów poszybował nad poprzeczką bramki Kamila Nowaka, a w doliczonym czasie minimalnie obok słupka. Po zaciętym boju nasza drużyna ograła KS Łazy i po 3 kolejkach ma na swoim koncie 6 punktów w klasie B.

Sokół Kaszowo – Klub Sportowy Łazy 1:0
(gol: Damian Smok 57’)

Kamil Nowak – Adrian Bielak, Karol Kiszczak, Krystian Zbierant – Marcin Horbik, Jacek Radgowski, Mariusz Mocydlarz (81 Przemysław Małecki), Sebastian Gryglewicz (46 Damian Smok), Norbert Radgowski (70 Arkadiusz Krupa) – Tomasz Kiszczak, Damian Baziuk (78 Krystian Adler). Trener: Jacek Radgowski.