Sułów lepszy w derbach gminy Milicz

W niedzielę 28 sierpnia Sokół Kaszowo uległ na wyjeździe 0:2 Baryczy Sułów w meczu 2 kolejki grupy 9 wrocławskiej klasy B.

Rywalem naszej drużyny w drugim meczu w klasie B był główny faworyt ligi – Barycz Sułów, który jest spadkowiczem z klasy A. Początek spotkania dobrze ułożył się dla naszej drużyny. Już w 5 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Balwara, do pozycji strzeleckiej doszedł Adrian Bielak, który groźnie główkował obok słupka. W 6 minucie nasz bramkarz Kamil Nowak wybijając piłkę trafił w nadbiegającego napastnika Baryczy Mateusza Sipowicza. Bezpańska piłka trafiła do ukraińskiego napastnika Baryczy Mykoli Berezy, który z 16 metrów uderzył obok słupka. W 19 minucie nasza drużyna stworzyła sobie najlepszą okazję w meczu. Tomasz Kiszczak podał piłkę do Damiana Smoka, który kiwnął obrońcę Baryczy i z 14 metrów minimalnie uderzył ponad poprzeczką. W 27 minucie gospodarze niestety objęli prowadzenie. Rozgrywający sułowian Piotr Mierzejowski przytomnym podaniem uruchomił w polu karnym Mykolę Berezę. Ukrainiński napastnik wyłożył piłkę na prawą stronę, gdzie niekryty Bartosz Hęciak z 8 metrów wpakował nam bramkę. Wynik 1:0 dla Sułowa utrzymał się do przerwy.
W drugiej połowie nasza drużyna opadła sił, a bardziej wybiegani zawodnicy z Sułowa, odbywający w tygodniu 3 treningi, osiągnęli zdecydowaną przewagę. W 47 minucie Mykola Bereza w sytuacji sam na sam zdobył bramkę dla Sułowa, ale sędzia zauważył w tej akcji pozycję spaloną. W 57 minucie środkowy pomocnik Baryczy Piotr Mierzejowski podał piłkę lewoskrzydłowemu Maciejowi Bachcie, który z ostrego kąta z 10 metrów uderzył w słupek. W 61 minucie przeprowadziliśmy najgroźniejszą akcję w 2 połowie. Norbert Radgowski zacentrował z prawej strony, a zamykający akcję Damian Smok z główki uderzył w zewnętrzną część słupka bramki Sułowa. W 76 minucie gospodarze rozstrzygnęli losy meczu. Piotr Mierzejowski podał piłkę Mykoli Berezie, który z ostrego kąta po ziemi pokonał Kamila Nowaka. Więcej sytuacji w meczu już nie było i Barycz Sułów pokonała Sokoła Kaszowo w derbach gminy Milicz 2:0.
W najbliższą niedzielę rozegramy kolejny mecz derbowy, tym razem powiatu milickiego. Rywalem naszej drużyny w niedzielę o godz. 11 będzie na stadionie w Miliczu drużyna KS Łazy.

Barycz Sułów – Sokół Kaszowo 2:0
(gole: Bartosz Hęciak 27’, Mykola Bereza 76’)

Kamil Nowak – Marcin Horbik (64 Przemysław Małecki), Karol Kiszczak, Adrian Bielak, Krystian Zbierant (88 Mariusz Mocydlarz) – Norbert Radgowski (66 Arkadiusz Krupa), Maciej Balwar, Jacek Radgowski, Tomasz Kiszczak, Damian Baziuk (78 Krystian Wawrzyniak) – Damian Smok (80 Kazimierz Gil). Trener: Jacek Radgowski.