Wysoka wygrana na wyjeździe ze Spartą Wszemirów

Sokół Kaszowo w niedzielę 11 września pokonał na wyjeździe 4:0 Spartę Wszemirów w meczu 4 kolejki grupy IX wrocławskiej klasy B. Bohaterem Sokoła okazał się Damian Smok, który zanotował hattricka.

W niedzielę Sokół Kaszowo pojechał na wyjazd do Sparty Wszemirów, która w tym sezonie jak dotąd odnosiła same zwycięstwa. Nasza drużyna we Wszemirowie zagrała osłabiona brakiem m.in. Karola Kiszczaka, Sebastiana Gryglewicza, Mariusza Mocydlarza i Arkadiusza Krupy. Mimo osłabienia Sokół zdominował gospodarzy. W pierwszej połowie nasza drużyna stworzyła sobie 5 świetnych okazji do zdobycia bramek. Pierwsze 3 okazje kolejno marnowali: Damian Baziuk w 2 minucie, Tomek Kiszczak w 4 minucie i ponownie Damian Baziuk w 11 minucie. W 22 minucie zagrożenie pod naszą bramką jedyny raz w meczu stworzyła Sparta, ale Kamil Nowak wybronił uderzenie biegnącego z prawej strony pola karnego napastnika gospodarzy. W końcu w 35 minucie padła bramka dla naszej drużyny. W polu karnym Sparty obrońca gospodarzy wyciął szarżującego Damiana Smoka. Pan Sędzia Włodzimierz Zimowski z Godzieszowej wskazał na rzut karny dla naszej drużyny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Damian Smok. W 37 minucie było już 2:0 dla Sokoła. Piłkę obrońcy rywali odebrał Damian Baziuk i podał stojącemu samotnie na 16 metrze Damianowi Smokowi. Nasz napastnik przyjął piłkę i uderzył nie do obrony. W ciągu 2 minut padły 2 bramki dla Sokoła! Wynik 2:0 utrzymał się do przerwy.
W 52 minucie w bramkarza w sytuacji sam na sam trafił Damian Baziuk, któremu zagrywał Maciej Balwar. W 54 minucie piękną bramkę uderzeniem z główki zdobył Damian Smok, który tym samym zanotował hatricka. Asystę w tej sytuacji zanotował dośrodkowujący z rzutu wolnego Maciej Balwar. Chwilę później autor hattricka Damian Smok poobijany musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł debiutujący w klasie B Amadeusz Partyka. Przez całą drugą połowę Sokół miał olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki. W 68 minucie piękną bramkę na 4:0 zdobył uderzeniem z dystansu Maciej Balwar, któremu podawał Norbert Radgowski. Chwilę później na boisko wszedł Kazimierz Gil, a w 75 minucie na murawie zameldował się debiutujący w barwach Sokoła w klasie B Bogusław Kubiak. Chwilę wcześniej bramkarz gospodarzy wybronił groźny strzał z główki Krystiana Wawrzyniaka. Z kolei w 77 minucie mijający jak tyczki rywali Norbert Radgowski uderzył w sytuacji sam na sam w bramkarza. Ostatecznie Sokół zaskakująco łatwo pokonał na wyjeździe 4:0 Spartę Wszemirów i awansował na 3 miejsce w tabeli klasy B! Co ważne, nasza drużyna zdominowała rywala stwarzając sobie 10 klarownych okazji do zdobycia bramki (po 5 w 1 i 2 połowie). Sparta natomiast miała tylko jedną okazję do zdobycia gola (w 1 połowie).

Sparta Wszemirów – Sokół Kaszowo 0:4
(gole: Damian Smok 35k.’, 37’ i 54’, Maciej Balwar 68’)

Kamil Nowak – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Jacek Radgowski, Krystian Zbierant – Krystian Wawrzyniak (75 Bogusław Kubiak), Maciej Balwar, Tomasz Kiszczak, Norbert Radgowski – Damian Baziuk (70 Kazimierz Gil), Damian Smok (56 Amadeusz Partyka). Trener: Jacek Radgowski.