Zasłużona porażka z Bukowinką

W niedzielę 22 września w meczu 5 kolejki klasy B Sokół Kaszowo przegrał na własnym boisku 1:4 z Olimpią Bukowinka. Honorową bramkę dla Sokoła strzelił Krystian Wawrzyniak.

Do meczu z Bukowinką przystąpiliśmy bez wielu ważnych zawodników, ale to nie usprawiedliwia słabej postawy naszej drużyny w niedzielnym spotkaniu. Od początku meczu to Olimpia Bukowinka miała przewagę w polu. Jednak prowadzenie w 13 minucie objął Sokół. Po szybkiej kontrze Krystian Bielak prostopadłym podaniem wypuścił sam na sam z bramkarzem Krystiana Wawrzyniaka, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i uderzeniem przy słupku pokonał golkipera gości. Było 1:0 dla Sokoła, ale dalej to goście mieli przewagę w polu. W 22 minucie po dalekim przerzucie na prawą stronę ukraiński skrzydłowy Olimpii Borys Ploskonos zdobył gola na 1:1 uderzeniem z pierwszej piłki przy słupku. W 37 minucie świetną akcję wypracowała nasza drużyna, ale uderzenie Norberta Radgowskiego sam na sam z bramkarzem wybił na rzut różny bramkarz gości Krzysztof Sekuła. W 45 minucie Olimpia zdobyła gola do szatni na 2:1. Po wrzutce z lewej strony gola uderzeniem z główki strzelił Przemysław Karalus.
W 2. połowie gra się wyrównała. Obie drużyny miały okazje do zdobycia goli, ale świetnie w bramce spisywali się bramkarze obydwu drużyn. W końcu nadeszła feralna 81 minuta. Po długim zagraniu ze środka pola nieporozumienie zagrywającego z główki naszego obrońcy Marcina Horbika i wychodzącego z bramki Miłosza Zbieranta wykorzystał Borys Ploskonos, który umieścił piłkę w pustej bramce. Po tym golu nasza drużyna rzuciła się do ataku. Do przodu przeszedł nasz środkowy obrońca Adrian Bielak. Pod bramkę rywali zapędzał się także Kacper Mielnik. W 87 minucie po kontrze skrzydłowy Olimpii Kamil Grabowski wyłożył piłkę kapitanowi gości Rafałowi Myśliwcowi, który uderzeniem z bliska umieścił piłkę w bramce. Ostatecznie Olimpia zasłużenie pokonała 4:1 naszą drużynę.
Nasza drużyna kolejny w lidze rozegra w najbliższą niedzielę o godz. 11 w Królewskiej Woli z KS Komorów.

Sokół Kaszowo – Olimpia Bukowinka 1:4
(gole: Krystian Wawrzyniak 13’ – Borys Ploskonos 13’ i 81’, Przemysław Karalus 45’, Rafał Myśliwiec 87’)

Miłosz Zbierant – Kacper Mielnik, Mariusz Mocydlarz, Adrian Bielak, Paweł Nowak (56 Marcin Horbik) – Norbert Radgowski, Wiktor Sobkowiak, Tomasz Kiszczak, Krystian Wawrzyniak (72 Piotr Romańczuk) – Krystian Bielak (56 Jacek Radgowski), Damian Baziuk. Trener: Maciej Balwar.