Wywalczone 3 punkty w Cieszkowie

W meczu 3. kolejki klasy B w niedzielę 6 września Sokół Kaszowo pokonał na wyjeździe po ciężkim boju 2:1 Pogoń Cieszków. Derby powiatu w Cieszkowie były prawdziwym meczem walki.

Nie ma co ukrywać, że meczu w Cieszkowie bardzo się obawialiśmy głównie ze względu na fatalnej jakości murawę, na której ciężko rozgrywać piłkę. I nasze obawy spełniły się w 100 proc. W niedzielnym meczu brakowało składnych akcji. Na boisku dominowała walka, a zamiast podań były przeważnie wybicia piłki do przodu. Mecz mógł rozpocząć się świetnie dla nas. Już w 1 minucie w 100 proc. sytuacji znalazł się Tomasz Kiszczak, którego uderzenie sytuacyjne sam na sam wybronił golkiper Pogoni. W 20 minucie świetną indywidualną akcją popisał się grający na prawym skrzydle Konrad Rak, który co ciekawe jest wychowankiem Pogoni Cieszków. Konrad minął obrońcę, wjechał w pole karne i z ostrego kąta uderzył na bramkę. Piłka po ręce golkipera Pogoni Marcina Kozłowskiego wpadła do siatki i było 1:0 dla Sokoła. Chwilę później gospodarze mogli wyrównać. Po stracie pomocnika Sokoła sam na sam z naszym bramkarzem Miłoszem Zbierantem wyszedł najlepszy w szeregach gospodarzy Jakub Krawicki, który uderzył jednak w golkipera Sokoła. Do przerwy było 1:0 dla Kaszowa.
W 2 połowie gospodarze bardzo duże zagrożenie stwarzali po wrzutach z autu na wysokości pola karnego Sokoła. Właśnie w takiej sytuacji w 48 minucie padła bramka wyrównująca. Po wrzuceniu piłki z autu i ogromnym zamieszaniu piłkę z bliska do bramki wbił Jakub Krawicki. W 56 minucie w sytuacji sam na sam bramkarz Pogoni staranował naszego skrzydłowego Norberta Radgowskiego, za co sędzia spotkania Pan Patryk Kubis podyktował rzut karny. Gola z jedenastki pewnym uderzeniem zdobył Tomasz Kiszczak i było 2:1 dla nas.
W 66 minucie gospodarze mogli wyrównać. Uderzenie zawodnika Cieszkowa zmierzało w okienko naszej bramki, ale bezbłędny tego dnia golkiper Sokoła Miłosz Zbierant (MVP meczu!) ofiarną interwencją wybił piłkę na poprzeczkę, a przy tym poturbował się spadając plecami na słupek. W 77 minucie jeszcze dobrą okazję dla nas miał Damian Baziuk, który wyszedł sam na sam z bramkarzem. Więcej sytuacji w tym meczu walki nie było i po olbrzymiej nerwówce wyszarpaliśmy zwycięstwo w Cieszkowie 2:1. Tym samym utrzymaliśmy pozycję lidera klasy B, którą obecnie wspólnie zajmujemy z Płomieniem Krośnice. Właśnie Płomień będzie rywalem naszej drużyny w 4 kolejce. Mecz na szczycie klasy B zostanie rozegrany w niedzielę 13 września o godz. 11 na boisku w Kaszowie.
Drużynie Pogoni dziękujemy za zaciętą rywalizację i walkę fair-play w tym wyrównanym meczu. Życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.

Pogoń Cieszków – Sokół Kaszowo 1:2
(gole: Jakub Krawicki 48’ – Konrad Rak 20’, Tomasz Kiszczak 56’k.)

Miłosz Zbierant – Mateusz Babiarz, Adrian Bielak (46 Mariusz Mocydlarz), Karol Kiszczak, Krystian Zbierant – Norbert Radgowski, Wiktor Sobkowiak, Mateusz Pękalski, Konrad Rak – Krystian Bielak (46 Jacek Radgowski), Tomasz Kiszczak (62 Damian Baziuk). Trener: Maciej Balwar.