Wygrane derby powiatu z Płomieniem Krośnice

W niedzielę 13 września w meczu 4 kolejki klasy B Sokół Kaszowo pewnie pokonał 3:0 Płomienia Krośnice. Był to mecz na szczycie grupy trzeciej wrocławskiej klasy B.

Niedzielny mecz w Kaszowie był bez wątpienia sportowym wydarzeniem weekendu w powiecie milickim. Na meczu zjawiło się około 200 kibiców lokalnej piłki nożnej, w tym włodarze gmin Milicz i Krośnice: burmistrz Piotr Lech i wójt Andrzej Biały.
Przed meczem obydwie drużyny z identycznym bilansem zajmowały pozycję lidera ligi. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, nawet z lekką przewagą Płomienia Krośnice, który bardzo dobrze rozgrywał piłkę. W 1. połowie żadna z drużyn nie stworzyła sobie 100 proc. sytuacji do zdobycia bramki. Było kilka strzałów z dystansu, ale pewnie bronili je bramkarze obydwu drużyn. Ponadto w 31. minucie nasz były napastnik Adrian Knefel umieścił piłkę w siatce, ale dogrywający mu zawodnik był na pozycji spalonej. Do przerwy było 0:0.
W 2. połowie Sokół zagrał koncertowo, a piłkarze Płomienia osłabli kondycyjnie. W 54 minucie uderzenie pomocnika Płomienia Grzegorza Tomasiuka wybronił nasz bramkarz Miłosz Zbierant. W 55 minucie w idealnej sytuacji Tomasz Kiszczak z bliska trafił w bramkarza. W 67 minucie Sokół wyszedł na prowadzenie po błędzie bramkarza. Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Adrian Bielak. Tor lotu piłki źle obliczył bramkarz Płomienia Wojciech Nacewicz, który minął się w powietrzu z piłką. Z kolei Tomasz Kiszczak trącił lekko piłkę i futbolówka wpadła do siatki. Było 1:0 dla Płomienia. W 73 minucie Wiktor Sobkowiak zagrał piłkę prostopadłą do Norberta Radgowskiego, który na szybkości minął obrońców Płomienia i w sytuacji sam na sam wpakował piłkę do bramki, przez co Sokół wyszedł na prowadzenie 2:0. W 75 i 85 minucie dwóch idealnych okazji nie wykorzystał Wiktor Sobkowiak. Na szczęście w 90 minucie sam na sam po zagraniu Damiana Baziuka wyszedł Norbert Radgowski, który minął bramkarza Płomienia i wpakował piłkę do pustej bramki.
Ostatecznie Sokół Kaszowo pewnie pokonał Płomienia Krośnice 3:0 i umocnił się na 1 pozycji w tabeli klasy B. Mecz derbowy w Kaszowie rozstrzygała trójka sędziowska z Wrocławia: sędzia klasy A Wojciech Ostrowski jako arbiter główny oraz Dariusz Mierzejewski i Kamil Mikołajczyk.
W kolejnym meczu Sokół w niedzielę 20 września o godz. 11 zagra wyjazdowy mecz z Piastem Dobrzeń.

Sokół Kaszowo – Płomień Krośnice 3:0
(gole: Norbert Radgowski 73’ i 90’, Tomasz Kiszczak 67’)