Niezwykle cenne zwycięstwo z Grabownem Wielkim

W niedzielę 30 sierpnia w meczu 2. kolejki klasy B Sokół Kaszowo pokonał u siebie 3:1 Polonię Grabowno Wielkie. Po dwóch rozegranych kolejkach nasza drużyna jest liderem ligi.

W 2. kolejce nowego sezonu podejmowaliśmy u siebie odbudowaną Polonię Grabowno Wielkie. Do drużyny naszego rywala wróciło kilku zawodników grających kiedyś w jej barwach, przez co Polonia jest o wiele mocniejszą drużyną niż w zeszłym sezonie.
Początek meczu to duża przewaga naszego zespołu. W ciągu 10 minut wypracowaliśmy aż cztery świetne okazje do zdobycia bramek. Najpierw w 3 minucie uderzenie Konrada Raka z 8 metrów z ostrego kąta wybronił bramkarz Polonii Krystian Fido. W 5 minucie w idealnej sytuacji Tomasz Kiszczak będąc sam na sam z bramkarzem posłał loba minimalnie obok słupka. W końcu w 7. minucie zdobywamy prowadzenie. Piękną bramkę uderzeniem z 15 metrów przy słupku zdobył Wiktor Sobkowiak. W 10 minucie mieliśmy kolejną setkę, ale Krystian Bielak z bliska trafił w bramkarza gości. W 25 minucie Konrad Rak uderzał obok słupka. Polonia nie stwarzała zagrożenia pod naszą bramką. W 36 minucie pierwsza groźniejsza akcja gości zakończyła się dla nich golem. Po prostej stracie naszego obrońcy zawodnika gości faulował w polu karnym Norbert Radgowski i sędzia spotkania Pan Patryk Kubis podyktował rzut karny dla Grabowna. Gola z jedenastki pewnym uderzeniem zdobył Arkadiusz Flis. Więcej bramek w 1 połowie nie padło, choć najbliżej zdobycia bramki był uderzający z 17 metrów z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką nasz kapitan Adrian Bielak.
W 2. połowie znowu to Sokół miał przewagę, a Polonia groźnie kontrowała. Największe zagrożenie w jej szeregach siał grający na lewym skrzydle szybki jak wiatr Michał Surma. W 58 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem obrońca gości rozpaczliwą interwencją faulował Tomasza Kiszczaka. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany, który zdobył bramkę uderzeniem z 11 metrów przy słupku i było 2:1 dla Sokoła. Mecz zamknął w 76 minucie najlepszy tego dnia w naszych szeregach Wiktor Sobkowiak, który niewątpliwie był piłkarzem meczu. Damian Baziuk świetnym podaniem wypuścił Wiktora, który w sytuacji sam na sam na spokoju minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce.
Ostatecznie Sokół pokonał Polonię Grabowno Wielkie 3:1 i po 2 kolejkach ma komplet 6 punktów! W 3. kolejce zagramy w derbach powiatu wyjazdowy mecz z Pogonią Cieszków. Mecz zostanie rozegrany w Cieszkowie w niedzielę 6 września o godz. 16.

Sokół Kaszowo – Polonia Grabowno Wielkie 3:1
(gole: Wiktor Sobkowiak 7’ i 76’, Tomasz Kiszczak 58’k. – Arkadiusz Flis 36k.)

Kamil Nowak – Kacper Mielnik (75 Mariusz Mocydlarz), Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Marcin Horbik (46 Karol Kiszczak) – Konrad Rak (46 Mateusz Babiarz), Wiktor Sobkowiak, Jacek Radgowski (65 Damian Baziuk), Norbert Radgowski – Krystian Bielak (46 Mateusz Pękalski), Tomasz Kiszczak. Trener: Maciej Balwar.