Wygrany mecz na wodzie z Zawonią

W bardzo ciężkich warunkach na nawodnionej płycie boiska w Miliczu Sokół Kaszowo w meczu 9 kolejki klasy B pokonał 5:0 Victorię Zawonia. Gole dla Sokoła strzelali: Jacek Biernat 3, Maciej Balwar 1, Adrian Knefel 1.

Rywalem naszej drużyny w niedzielnym meczu była Victoria Zawonia, a więc spadkowicz z klasy A. Do naszego rywala podeszliśmy z dużym respektem, a trener Adam Sadowski ustawił drużynę w systemie 1-4-5-1. Spotkanie było bardzo ciężkie, gdyż na części boiska w Miliczu zalegała woda. Podczas gry wiał mocny wiatr i prawie cały czas lał rzęsisty deszcz.
Pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie w 4 minucie piłkarze Zawoni. Po rzucie rożnym śliska piłka wypadła z rąk naszego bramkarza Miłosza Zbieranta i przez moment było bardzo niebezpiecznie. W 7 minucie mieliśmy rzut wolny z 17 metrów. Silne uderzenie Adriana Bielaka instynktownie wybił na rzut rożny bramkarz Zawoni. W 10 minucie bramkarz Zawoni przeniósł nad poprzeczką uderzenie Adriana Knefla. W 16 minucie objęliśmy prowadzenie 1:0. Maciej Balwar uderzył na bramkę z blisko 30 metrów po podaniu od Damiana Baziuka. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Bramkarz gości nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Bramka – stadiony świata! W 20 minucie po wrzutce z rzutu rożnego Damiana Baziuka piłkę minimalnie nad bramką gości posłał uderzeniem głową Adrian Bielak. Do przerwy było 1:0 dla Sokoła.
W przerwie kontuzjowanego Damiana Baziuka zastąpił Jacek Biernat, a Kacper Mielnik wszedł za Mariusza Mocydlarza. Już w 47 minucie stoper gości chciał podać piłkę do bramkarza. Podanie przeciął w polu karnym Jacek Biernat, który przyjął piłkę i uderzeniem z 8 metrów po ziemi zdobył bramkę na 2:0. Początek drugiej połowy był niezwykle trudny dla gości, gdyż Sokół praktycznie co akcję stwarzał sobie kolejne sytuacje bramkowe. W 53 minucie Norbert Radgowski zagrał piłkę wzdłuż pola bramkowego do Adriana Knefla, który zamknął akcję i zdobył gola na 3:0 uderzeniem z 8 metrów. W 56 minucie było już 4:0. Po rzucie rożnym i dużym zamieszaniu Norbert Radgowski podał piłkę do Jacka Biernata, który uderzeniem z bliska pokonał golkipera gości. Jacek Biernat w 61 minucie strzelił hattricka ustalając wynik meczu na 5:0. Nasz napastnik uderzeniem z bliska zdobył tym samym swoją 10 bramkę w tym sezonie. Asystę w tej sytuacji zaliczył Norbert Radgowski. Ostatecznie Sokół pokonał Victorię 5:0.
Następny mecz rozegramy w najbliższą niedzielę na stadionie w Miliczu o godz. 11 z UKS Postolin.

Sokół Kaszowo – Victoria Zawonia 5:0
(gole: Biernat 47’, 56’ i 61’, Balwar 16’, Knefel 53’)

Miłosz Zbierant – Mariusz Mocydlarz (46 Kacper Mielnik), Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Bartosz Smoczyk – Tomasz Kiszczak, Norbert Radgowski, Łukasz Matuszewski (62 Piotr Romańczuk), Maciej Balwar, Adrian Knefel (62 Krystian Wawrzyniak) – Damian Baziuk (46 Jacek Biernat). Trener: Adam Sadowski.