Nieskuteczni ale zwycięscy w Bukowince

W niedzielę 22 października Sokół Kaszowo pokonał na wyjeździe 2:0 Olimpię Bukowinka w meczu 8 kolejki klasy B. Nasza drużyna jest wiceliderem tabeli i traci do Łaz 3 punkty.

Rywalem naszej drużyny w niedzielnym meczu była Olimpia Bukowinka, która tydzień temu sensacyjnie pokonała u siebie 4:3 Victorię Zawonia. My po pauzie i porażce w Łazach chcieliśmy w niedzielnym spotkaniu wrócić na zwycięską ścieżkę i to nam się udało. W pierwszej połowie mieliśmy 3 setki. W 12 minucie obrońca Olimpii faulował w polu karnym Adriana Knefla, za co sędzia spotkania Pan Michał Jankowiak z Obornik Śląskich podyktował rzut karny. Gola z jedenastki pewnym uderzeniem zdobył Łukasz Matuszewski i było 1:0 dla Sokoła. W 15 minucie po kontrze szarżujący z prawej strony Jacek Biernat wyłożył piłkę na czystą pozycję Adrianowi Kneflowi, który z bliska trafił w bramkarza. W 41 minucie Adrian Knefel podał piłkę na czystą pozycję Łukaszowi Matuszewskiemu, którego uderzenie z 8 metrów przy słupku cudowną paradą wybronił bramkarz Bukowinki Krzysztof Sekuła. Do przerwy było 1:0 dla nas. Olimpia miała jedną dobrą pozycję do strzału w 5 minucie. Później stwarzała zagrożenie jedynie ze stałych fragmentów.
W drugiej połowie Olimpia nie stworzyła sobie żadnej okazji do zdobycia bramki. My za to mieliśmy 8 świetnych sytuacji do strzelenia gola. Byliśmy jednak bardzo nieskuteczni, a ponadto cuda w bramce Bukowinki wyczyniał bramkarz. W 49 minucie bramkarz gospodarzy wybronił uderzenie Jacka Biernata z 9 metrów. W 58 minucie było 2:0 dla Sokoła. Damian Baziuk w dużym zamieszaniu wślizgiem lewą nogą podał piłkę do Jacka Biernata, który w sytuacji sam na sam zdobył z 10 metrów bramkę na 2:0 dla naszej drużyny. W 60 minucie bramkarz Olimpii wybronił strzał z bliska Norberta Radgowskiego. W 61 minucie Adrian Knefel wbiegając z lewej strony w pole karne uderzył po długim słupku. Piłka musnęła słupek i wyszła na aut bramkowy. W 64 minucie obrońca gospodarzy Adam Krzywański za faul został ukarany drugą żółtą kartką i Olimpia grała w dziesiątkę. W 67 minucie Damian Baziuk w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza. W 76 minucie w sytuacji sam na sam bramkarz Olimpii sparował na rzut rożny trafienie Łukasza Matuszewskiego. W 78 minucie w dobrej sytuacji Krystian Bielak uderzył obok słupka, a w 82 minucie Arkadiusz Krupa z 3 metrów trafił posłał piłkę obok słupka po wyłożeniu od Norberta Radgowskiego. Ostatecznie nieskuteczny Sokół wygrał mecz w Bukowince 2:0.
W najbliższą niedzielę o godz. 11 na stadionie w Miliczu gramy mecz ze spadkowiczem z klasy A Victorią Zawonia. Zapowiada się bardzo ciężkie spotkanie.

Olimpia Bukowinka – Sokół Kaszowo 0:2
(gole: Matuszewski 12k.’, Biernat 58’)