Wygrany drugi sparing z Zorzą Pęgów

W niedzielę 16 lutego w drugim tegorocznym sparingu na stadionie w Miliczu Sokół Kaszowo pokonał 3:2 Zorzę Pęgów. Gole dla Sokola strzelili: P. Romańczuk, D. Smok i T. Kiszczak.

Mecz treningowy z A-klasową Zorzą Pęgów był drugim sparingiem Sokoła w 2020 roku. W poprzednim sparingu zremisowaliśmy 2:2 z KS Krościna Wielka. W drużynie Sokoła w niedzielnym test meczu zagrał jeden zawodnik testowany Jarosław Gajowy (Orla Korzeńsko), który zagrał bardzo dobry mecz na środku obrony.
Pierwsza połowa była bardzo ciężka dla Sokoła, gdyż graliśmy pod mocno wiejący wiatr. Do przerwy przewagę miała Zorza, ale nie potrafiła udokumentować jej bramką i było 0:0. W 2. połowie Sokołowi grało się o wiele łatwiej z wiatrem i stwarzaliśmy o wiele więcej sytuacji bramkowych. Paradoksalnie w 50 minucie straciliśmy gola po nieporozumieniu obrońcy z naszym bramkarzem i napastnik rywali wpakował piłkę do pustej bramki. W 54 minucie gola na 1:1 uderzeniem z 20 metrów po ziemi przy słupku strzelił Piotr Romańczuk. Chwilę później w 56 minucie pięknym rajdem prawą stroną popisał się Mateusz Babiarz, który wyłożył piłkę Damianowi Smokowi. Nasz napastnik uderzeniem po ziemi pokonał golkipera Zorzy i było 2:1 dla Sokoła. W 58 minucie Zorza zdobyła wyrównującą bramkę po przepięknym uderzeniu pomocnika gości z ponad 20 metrów pod poprzeczkę. W 77 minucie strzeliliśmy gola na 3:2. Piłkę z rzutu rożnego wrzucił Mateusz Babiarz, a gola z główki zdobył Tomasz Kiszczak. Więcej bramek w meczu nie padło, choć obie drużyny miały jeszcze okazje do powiększenia swojego konta bramkowego.
Był to wartościowy sparing z wymagającym rywalem. Kolejny trzeci mecz treningowy w tym roku rozegramy w niedzielę 23 lutego z inną A-klasową drużyną Dolpaszem Skokowa.

Sokół Kaszowo – Zorza Pęgów 3:2
(gole dla Sokoła: Piotr Romańczuk 54’, Damian Smok 56’, Tomasz Kiszczak 77’)