Hokejowy wynik w sparingu ze Skokową

W niedzielę 23 lutego w trzecim tegorocznym meczu sparingowym rozgrywanym na stadionie w Miliczu Sokół Kaszowo pokonał 6:5 A-klasowy Dolpasz Skokowa.

Mecz treningowy z A-klasowym Dolpaszem był rozgrywany w niekorzystnych warunkach atmosferycznych przy padającym przez większą część meczu deszczu. Prowadzenie w sparingu w 13. minucie objął Sokół. Sędzia sparingu Dariusz Gierus podyktował rzut karny dla naszej drużyny po faulu na Mateuszu Babiarzu. Gola z jedenastki pewnym uderzeniem zdobył sam poszkodowany Mateusz Babiarz. W 34 minucie Skokowa wyrównała po wrzutce z rzutu wolnego i lekkim trąceniu piłki do siatki głową przez napastnika Dolpaszu. W 40 minucie przepiękną bramkę na 2:1 uderzeniem z ponad 30 metrów strzelił nasz grający trener Maciej Balwar. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa sparingu.
W 50. min gola na 3:1 strzelił Damian Smok, który z sytuacyjnej piłki skierował futbolówkę do siatki stojąc tyłem do bramki. W 52 minucie Dolpasz strzelił gola na 3:2 po indywidualnej akcji swojego napastnika, który okiwał naszych obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał naszego golkipera Miłosza Zbieranta. W 55 minucie było już 4:2. Po najładniejszej akcji meczu Damian Smok wypuścił Krystiana Wawrzyniaka, który mając obrońcę na plecach uderzył po ziemi przy słupku. W 65 minucie Skokowa strzeliła gola na 4:3 po rzucie karnym. W 77 minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Dolpaszu i po skutecznym strzale było 4:4. W 83 minucie mieliśmy rzut rożny egzekwowany przez Mateusza Babiarza. Gola uderzeniem nogą z 8 metrów zdobył Adrian Bielak. W 86 minucie po rajdzie lewą stroną skrzydłowy Dolpaszu wyłożył piłkę swojemu napastnikowi, który z bliska zdobył gola na 5:5. Wynik meczu na 6:5 dla Sokoła w 89 minucie ustalił Damian Smok, który najpierw uderzył w słupek, a chwilę później wślizgiem zdobył gola z dobitki.
W szalonym sparingu Kaszowa ze Skokową padło aż 11 bramek. Kolejny sparing rozegramy w najbliższą niedzielę 1 marca, gdzie o godz. 11 na stadionie w Miliczu zmierzymy się z Victorią Zawonia.

Sokół Kaszowo – Dolpasz Skokowa 6:5
(gole dla Sokoła: Damian Smok 50’ i 89’, Mateusz Babiarz 13’k., Maciej Balwar 40’, Krystian Wawrzyniak 55’, Adrian Bielak 83’)

Miłosz Zbierant – Krystian Zbierant, Adrian Bielak, Karol Kiszczak, Paweł Nowak – Mateusz Babiarz, Andrzej Maniecki, Maciej Balwar, Tomasz Kiszczak, Piotr Romańczuk – Krystian Wawrzyniak oraz Damian Smok, Kazimierz Gil. Trener: Maciej Balwar.