Wygrana z dedykacją dla Damiana Baziuka

W niedzielę 10 listopada Sokół Kaszowo w wyjazdowym meczu pokonał 3:2 Sokoła Ujeździec Mały. Drużyna wygraną zadedykowała Damianowi Baziukowi, który 8 listopada przeszedł operację rekonstrukcji więzadła i w tym sezonie już nie zagra.

Do meczu w Ujeźdźcu Małym przystępowaliśmy pełni obaw z wieloma brakami kadrowymi w kadrze. Rywal wyprzedzał naszą drużynę w tabeli i notował passę 6 zwycięstw z rzędu. Tak naprawdę ledwo co zebraliśmy 11 na ten mecz. Do naszej drużyny na ten pojedynek wrócił po 1,5 rocznej przerwie jeden z najlepszych obrońców w historii naszego klubu Karol Kiszczak. Mimo braku regularnych treningów Karol był jednym z najlepszych zawodników na placu, który wygrywał wszystkie pojedynki główkowe z zawodnikami gospodarzy.
Dużą przewagę w tym meczu od 1 minuty miała nasza drużyna. Już w 4 minucie setkę miał Damian Smok, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza, ale jego uderzenie do pustej bramki zdążył wybić obrońca. W 10 minucie uderzał Krystian Bielak, a w 12 minucie – Wiktor Sobkowiak. Oba uderzenia wybronił golkiper miejscowych Bartosz Grzeczkowicz. W 13 minucie po stracie naszego obrońcy, sam na sam z naszym bramkarzem Miłoszem Zbierantem wyszedł zawodnik rywali, ale Miłosz na szczęście wygrał z nim pojedynek. W 18 minucie Damian Smok zagrał piłkę do Wiktora Sobkowiaka, który mając przed sobą tylko bramkarza z 10 metrów uderzył nad poprzeczką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 26 minucie. Po akcji z prawej strony i szybkiej kontrze Ujeźdźca Małego na czystą pozycję wyszedł napastnik gospodarzy Dominik Urban, który precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył gola dla Ujeźdźca Małego. W 45 minucie szarżującego na lewym skrzydle Mateusza Babiarza faulował w polu karnym obrońca gospodarzy, za co sędzia meczu Pan Dawid Pałętka z Trzebnicy podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Gola z jedenastki zdobył pewnym uderzeniem Krystian Bielak i do przerwy było 1:1.
Na 2. połowę wyszliśmy z nastawieniem walki o 3 punkty. Znowu to my przeważaliśmy na boisku. Już w 48 minucie świetną okazję do zdobycia gola miał Damian Smok, którego uderzenie z 10 metrów sam na sam wybronił bramkarz Ujeźdźca. W końcu w 58 minucie po podaniu od Krystiana Wawrzyniaka, Damian Smok wbiegł w pole karne i po wygraniu pojedynku z dwoma obrońcami gospodarzy potężną bombą pokonał bramkarza Sokoła Ujeździec Mały! Było 2:1 dla Kaszowa. W 67 minucie po kontrze Krystian Wawrzyniak znowu wypuścił szarpiącego z przodu Damiana Smoka, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Ujeźdźca Małego i mocnym uderzeniem drugi raz pokonał bramkarza gospodarzy. Było to 4. gol Damiana Smoka w drugim meczu po powrocie do gry w Kaszowie! Było wtedy 3:1 dla naszej drużyny. W 80 minucie po rzucie wolnym i olbrzymim zamieszaniu w naszym polu karnym gola uderzeniem z 9 metrów przy słupku strzelił Patryk Juszczyk z Sokoła Ujeździec Mały. W końcówce gospodarze musieli podejść wyżej, a my groźnie kontrowaliśmy. Po dwóch kontrach świetnych sytuacji do zdobycia bramek nie wykorzystali Wiktor Sobkowiak i Krystian Wawrzyniak. Po olbrzymiej nerwówce sędzia Dawid Pałętka w 97 minucie zakończył mecz i nasi piłkarze mogli na środku boiska odtańczyć taniec zwycięstwa. Wygraną 3:2 dedykujemy naszemu kontuzjowanemu koledze Damianowi Baziukowi.
Mecz w Ujeźdźcu Małym był typowym meczem walki z obydwu stron. Gospodarze ujrzeli 4 żółte kartki, a my 2. Niestety, kontuzji doznało 3 zawodników gospodarzy, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
W najbliższą niedzielę 17 listopada o godz. 14 na boisku w Kaszowie rozegramy ostatni mecz w tym roku. Rywalem będzie drużyna Pioruna Koniowo. Naszych kibiców zachęcamy do odwiedzenia naszego stadionu!

Sokół Ujeździec Mały – Sokół Kaszowo 2:3
(gole: Dominik Urban 26, Patryk Juszczyk 80’ – Damian Smok 58’ i 67’, Krystian Bielak 45k.)

Miłosz Zbierant – Mariusz Mocydlarz (46 Marcin Horbik), Karol Kiszczak, Krystian Zbierant, Kamil Szewczyk – Mateusz Babiarz, Tomasz Kiszczak, Wiktor Sobkowiak, Krystian Wawrzyniak – Damian Smok (81 Maciej Balwar), Krystian Bielak (90 Andrzej Maniecki). Trener: Maciej Balwar.