Wejście Smoka z Ujeźdźcem Wielkim

W niedzielę 3 listopada Sokół Kaszowo w meczu 11 kolejki klasy B pokonał 2:1 Sokoła Ujeździec Wielki. Obie bramki dla Sokoła strzelił powracający do naszej drużyny po 2,5 letniej przerwie Damian Smok.

Trener Maciej Balwar w meczu z Ujeźdźcem Wielki ustawił naszą drużynę ofensywnie w systemie 1-4-4-2 z Damianem Baziukiem i Krystianem Bielakiem na szpicy. Już w 2 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości wyszedł Krystian Wawrzyniak, którego uderzenie obronił golkiper Sokoła Ujeździec Wielki Dominik Skotniczny. Przez większą część 1 połowy nasza drużyna miała przewagę, której jednak nie potrafiła zamienić na sytuacje bramkowe i gole. W 38 minucie w najgroźniejszej sytuacji gości uderzenie Sebastiana Gajdy obronił będący sam na sam z napastnikiem rywali Miłosz Zbierant. Do przerwy było 0:0.
W 46 minucie mecz idealnie rozpoczął się dla gości. Przepiękne uderzenie Sebastiana Gajdy z 20 metrów tuż przy słupku zatrzepotało w siatce bramki Sokoła Kaszowo strzeżonej przez Miłosza Zbieranta i było 1:0 dla gości. W 52 minucie na boisko w miejsce Krystiana Bielaka wszedł Damian Smok, który zaliczył ponowny debiut w Sokole po 2,5 letniej przerwie. Już w 55 minucie Damian Smok wpisał się na listę strzelców. Po wrzutce z rzutu rożnego Krystiana Wawrzyniaka akcję zamykał Wiktor Sobkowiak, który z lewej nogi uderzył na bramkę. Piłkę odbił bramkarz i stojący na 3 metrze Damian Smok z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki. W 61 minucie zawodnik Ujeźdźca po kontrze uderzył w poprzeczkę. W 68 minucie błąd w wyprowadzaniu piłki drużyny gości. Piłkę przejął Damian Baziuk, który wypuścił sam na sam Damiana Smoka. Nasz napastnik lekkim uderzeniem po ziemi przy słupku pokonał golkipera gości i wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 2:1.
Mimo kilku sytuacji z obydwu stron więcej bramek w meczu nie padło i Sokół Kaszowo pokonał po zaciętym boju Ujeździec Wielki 2:1. Bohaterem meczu został Damian Smok, który zanotował prawdziwe Wejście Smoka.
Kolejny mecz Sokół Kaszowo zagra w najbliższą niedzielę 10 listopada o godz. 12 w Ujeźdźcu Małym z tamtejszym Sokołem.

Sokół Kaszowo – Sokół Ujeździec Wielki 2:1
(gole: Damian Smok 55’ i 68’ – Sebastian Gajda 46’)

Miłosz Zbierant – Norbert Radgowski, Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Kamil Szewczyk – Krystian Wawrzyniak, Sebastian Ławniczak, Tomasz Kiszczak, Wiktor Sobkowiak – Damian Baziuk (81 Mariusz Mocydlarz), Krystian Bielak (52 Damian Smok). Trener: Maciej Balwar.