Wygrana na zakończenie rundy z Koniowem

Sokół Kaszowo w niedzielę 17 listopada na zakończenie rundy jesiennej pokonał u siebie 3:1 Pioruna Koniowo. Nasza drużyna na zakończenie rundy zajmuje 3 miejsce w tabeli klasy B.

Ostatni mecz w tym roku Sokoła Kaszowo rozpoczął się świetnie dla naszej drużyny. W 13 minucie Adrian Bielak prostopadłym podaniem wypuścił sam na sam z bramkarzem Damiana Smoka, który uderzeniem przy słupku otworzył wynik meczu na 1:0 dla Sokoła. Był to 5. gol Damiana strzelony w 3. kolejnym meczu. Później był okres gry, że mimo przewagi nie potrafiliśmy stworzyć klarownych okazji z gry do zdobycia bramek. W dwóch najlepszych sytuacjach po wrzutkach z rzutów rożnych minimalnie z główki nad poprzeczką strzelali Tomasz Kiszczak w 20 minucie i Kamil Szewczyk w 33 minucie. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to był najlepszy okres gry Sokoła i totalna dominacja rywali. W 38 minucie po wrzutce z lewej strony Kamila Szewczyka gola uderzeniem z główki przy słupku na 2:0 strzelił Krystian Bielak. W 40 minucie po podaniu z boku z czystej pozycji uderzył Damian Smok, ale bramkarz Pioruna Eryk Piasecki wybronił jego strzał. W 41 minucie Damian Smok umieścił piłkę w siatce, ale sędzia wskazał pozycję spaloną i bramki nie uznał. W 43 minucie po kolejnej groźnej akcji Wiktor Sobkowiak wrzucił piłkę w pole karne. Na 8 metrze futbolówkę przyjął Krystian Wawrzyniak, który skutecznym uderzeniem pokonał bramkarza Koniowa i było 3:0 dla Sokoła. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
W 56 minucie uderzenie Damiana Smoka w sytuacji sam na sam powędrowało obok słupka. W 63 minucie sytuację sam na sam z napastnikiem Koniowa wybronił nasz bramkarz Mateusz Chorąży. W 69 minucie uderzenie Jacka Radgowskiego pod poprzeczkę efektowną paradą wybronił golkiper gości. W 84 minucie najlepszy zawodnik Koniowa Mateusz Wójcikowski wykorzystał zamieszanie i nieporozumienie naszych obrońców i uderzeniem z 7 metrów pod poprzeczkę zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny. Ostatecznie Sokół Kaszowo pokonał Pioruna Koniowo 3:1 i zdobył cenne 3 punkty na zakończenie rundy jesiennej, którą kończymy na 3 miejscu w tabeli ze stratą 4 punktów do Widawy Stradomia i Olimpii Bukowinka.

Sokół Kaszowo – Piorun Koniowo 3:1
(gole: Damian Smok 13’, Krystian Bielak 38’, Krystian Wawrzyniak 43’ – Mateusz Wójcikowski 84’)

Mateusz Chorąży – Mateusz Babiarz, Adrian Bielak (58 Mariusz Mocydlarz), Krystian Zbierant, Kamil Szewczyk – Krystian Wawrzyniak, Wiktor Sobkowiak (51 Sebastian Ławniczak), Tomasz Kiszczak (67 Marcin Horbik), Norbert Radgowski (76 Andrzej Maniecki) – Damian Smok (67 Jacek Radgowski), Krystian Bielak (74 Miłosz Zbierant). Trener: Maciej Balwar.