Wygrana na zakończenie sezonu w Ujeźdźcu Wielkim

W niedzielę 17 czerwca w ostatnim meczu sezonu Sokół Kaszowo pokonał na wyjeździe 4:3 Sokoła Ujeździec Wielki. Na zakończenie ligi Sokół został wicemistrzem klasy B.

Niedzielny ostatni mecz sezonu 2017/2018 rozgrywaliśmy na wyjeździe z Sokołem Ujeździec Wielki. Przez całą pierwszą połowę mieliśmy wielką przewagę nad rywalami i wypracowaliśmy kilka świetnych okazji do zdobycia bramki. Niestety, od kilku meczów borykamy się z problemem nieskuteczności naszych ofensywnych graczy, dlatego do przerwy prowadziliśmy tylko 1:0. Bramkę w 16 minucie zdobył dla Sokoła po indywidualnej akcji i dynamicznym rajdzie, a potem strzale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Adrian Knefel. Jedynym plusem tych niewykorzystanych sytuacji jest to, że je stwarzamy, przeważnie po 8-10 w każdym meczu.
Początek 2 połowy należał do naszej drużyny. W 47 minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Norbert Radgowski. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił sam poszkodowany i było 2:0 dla Sokoła. W 51 minucie było już 3:0. Po szybkiej kontrze i rajdzie Damiana Baziuka piłka trafiła pod nogi Adriana Knefla, który umieścił ją w bramce uderzeniem z bliska. Gospodarze w 55 minucie zdobyli gola na 3:1. Po szybkiej kontrze i uderzeniu przy słupku gola zdobył Sebastian Gajda. W 57 minucie prowadziliśmy już 4:1. Po rajdzie z lewej strony boiska Norbert Radgowski wyłożył piłkę na Damianowi Baziukowi, który uderzeniem z bliska pokonał golkipera Ujeźdźca Wielkiego Filipa Zawadę. Po tej bramce, kiedy wynik meczu wydawał się już ustalony trener Adam Sadowski wprowadził graczy rezerwowych. Po tej roszadzie kadrowej na boisku zaczęli przeważać gospodarze. W 73 minucie po szybkiej akcji i strzale z bliska Tomasza Turczyna Ujeździec Wielki zdobył bramkę na 2:4. W 77 minucie sędzia wyrzucił z boiska za wulgaryzmy Damiana Baziuka i graliśmy nerwową końcówkę w dziesięciu. W 79 minucie po wrzutce z prawej strony, zawodnik gospodarzy Patryk Chmielewski zdobył gola na 4:3 i takim wynikiem zakończył się nasz ostatni mecz w sezonie. Po przerwie wakacyjnej kolejny mecz w lidze w nowym sezonie zagramy za około 2 miesiące.

Sokół Ujeździec Wielki – Sokół Kaszowo 3:4
(gole: Sebastian Gajda 55’, Tomasz Turczyn 73’, Patryk Chmielewski 79’ – Adrian Knefel 16’ i 51’, Norbert Radgowski 47k.’, Damian Baziuk 57’)

Kamil Nowak – Adrian Bielak, Karol Kiszczak, Sebastian Ławniczak, Kamil Szewczyk – Krystian Wawrzyniak (59 Andrzej Maniecki), Łukasz Matuszewski (46 Maciej Balwar), Jacek Radgowski, Norbert Radgowski (59 Krystian Bielak) – Adrian Knefel (75 Kazimierz Gil), Damian Baziuk. Trener: Adam Sadowski.