Derby przegrane przez nieskuteczność

W niedzielę 10 czerwca w przedostatnim meczu sezonu Sokół Kaszowo przegrał 1:3 z UKS Postolin w meczu derbowym gminy Milicz w klasie B. Mimo porażki nasza drużyna zapewniła sobie tytuł wicemistrza klasy B.

Do niedzielnego meczu derbowego przystępowaliśmy w mocno osłabionym składzie bez kilku podstawowych zawodników. Mimo gry w osłabionym składzie do 60 minuty byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną niż nasi koledzy z UKS Postolin. Niestety, byliśmy koszmarnie nieskuteczni. W pierwszej połowie wypracowaliśmy sześć setek, a wykorzystaliśmy tylko jedną i to tuż przed gwizdkiem na przerwę. W 45 minucie po podaniu od Adriana Knefla gola uderzeniem w długi róg po ziemi zdobył Norbert Radgowski, dla którego był to 10. gol zdobyty w sezonie. Do 60 minuty mieliśmy znowu przewagę i 2 dogodne sytuacje, których nie wykorzystaliśmy, jak np. 3 naszych zawodników na 1 obrońcę i bramkarza Postolina. W całym meczu mieliśmy też 2 poprzeczki (Krystian Zbierant i Krystian Wawrzyniaka) oraz jeden słupek (Krystian Bielak).
W 60 minucie losy meczu całkowicie się odwróciły. Po wrzutce z rzutu wolnego w pole karne gola samobójczego uderzeniem głową w okienko bramki Kamila Nowaka zdobył Jacek Radgowski. Chwilę później po naszej stracie w obronie na prawym skrzydle i kontrze Postolina, Piotr Kozieł wyłożył piłkę na pustą bramkę Marcinowi Michalakowi, który z bliska zdobył gola na 2:1. W końcówce meczu próbowaliśmy atakować, ale byliśmy już nieefektywni i podłamani. Postolin grał w końcówce lepiej i stworzył sobie jeszcze dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki. W doliczonym czasie Artur Czerwiński pięknym uderzeniem w okienko bramki pokonał Kamila Nowaka i gracze Postolina mogli cieszyć z cennej wygranej w meczu derbowym. Tym samym nasi sąsiedzi dwukrotnie pokonali nas w tym sezonie: 3:2 i 3:1. W niedzielę kolejny raz okazało się, że w derbach nie ma faworyta i rządzą się one swoimi prawami.
Za tydzień w niedzielę o godz. 14 gramy na wyjeździe ostatni mecz sezonu z Sokołem Ujeździec Wielki.

Sokół Kaszowo – UKS Postolin 1:3
(gole: Norbert Radgowski 45’ – Jacek Radgowski 60’ - sam., Marcin Michalak 65, Artur Czerwiński 90+3)

Kamil Nowak – Kacper Mielnik, Mariusz Mocydlarz, Krystian Zbierant, Kamil Szewczyk – Krystian Wawrzyniak, Maciej Balwar, Jacek Radgowski, Norbert Radgowski – Adrian Knefel (69 Arkadiusz Krupa), Krystian Bielak. Trener: Adam Sadowski.