Wielka wygrana Sokoła w Grabownie Wielkim

W niedzielę 17 września w meczu 3 kolejki klasy B Sokół Kaszowo zwyciężył na wyjeździe po niesamowitym boju 3:2 z Polonią Grabowno Wielkie. Decydującą o wygranej bramkę zdobył w 86 minucie Jacek Biernat.

Na mecz do Grabowna Wielkiego jechaliśmy w roli lidera klasy B i na ciężkim terenie chcieliśmy podtrzymać to miano. Nastawialiśmy się na ciężki bój, tym bardziej że pojechaliśmy osłabieni bez m.in. trzech ważnych zawodników: kapitana Adriana Bielaka, skrzydłowego Adriana Knefla oraz Łukasza Matuszewskiego. Grabowno też było mocno osłabione. W składzie Polonii brakowało najlepszego zawodnika Adriana Bogusławskiego, którego mocno się obawialiśmy.
Pierwsza połowa, jak i zresztą cały mecz była bardzo wyrównana. Już w 1 minucie szybki skrzydłowy Polonii Piotr Pieczarka urwał się Bartkowi Smoczykowi i w klarownej sytuacji uderzył z bliska obok słupka. W 11 minucie Norbert Radgowski podał w polu karnym piłkę do Bartka Smoczyka, którego mocne uderzenie wybił na rożny bramkarz gospodarzy. W 25 minucie na bramkę Polonii z ostrego kąta strzelał Damian Baziuk. Bramkarz ponownie sparował piłkę na rzut rożny. W 34 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla naszej drużyny z około 25 metrów. Do piłki podszedł Damian Baziuk, który cudownym uderzeniem przy słupku dał naszej drużynie prowadzenie. Niestety niedługo cieszyliśmy się prowadzeniem, gdyż 2 minuty później Polonia zdobyła bramkę na 1:1. Po wrzutce z rzutu wolnego w pole karne do piłki najwyżej wyskoczył Przemysław Pieczarka, który uderzeniem głową zmieścił piłkę pod poprzeczką. W 44 minucie padła druga bramka dla Polonii. Sędzia podyktował kolejny rzut wolny dla gospodarzy z 30 metrów. Gdy nasz bramkarz Miłosz Zbierant ustawiał mur, obrońca Polonii Dariusz Karga zdecydował się mocny strzał. Piłka po fantastycznym uderzeniu wpadła w samo okienko naszej bramki odbijając się od poprzeczki. Chwilę później okazję do zdobycia gola miał Damian Baziuk, który przyjął piłkę na 5 metrze przed bramką gospodarzy, jednak naciskany przez obrońcę nie zdołał oddać strzału. Do przerwy przegrywaliśmy 1:2.
W przerwie trener Adam Sadowski dokonał dwóch zmian. Na boisko weszli Jacek Biernat (za Piotrka Romańczuka) oraz Marcin Horbik (za Bartka Smoczyka). Polonia główne zagrożenie stwarzała pod naszą bramką z bitych co chwilę rzutów wolnych. Ponadto gospodarze ograniczali się do gry długimi lagami na skrzydła, mało operując piłką w środku pola. W 47 minucie po rzucie wolnym zawodnik Grabowna uderzył piłkę głową minimalnie obok słupka. W drugiej połowie to nasza drużyna posiadała przewagę. W 59 minucie po świetnej wrzutce z rzutu rożnego Damiana Baziuka, gola mocnym uderzeniem główką zdobył Jacek Biernat. W 63 minucie na strzał z dystansu na bramkę Polonii zdecydował się Maciej Balwar, jednak jego uderzenie minimalnie poleciało obok słupka. Na 10 minut przed końcem na boisko za zmęczonego Krystiana Wawrzyniak wszedł Krystian Bielak, który wszedł do ataku, a na skrzydło przeszedł Damian Baziuk. W 81 minucie Krystian Bielak zagrał świetną wrzutkę z prawej strony w pole karne, jednak Jacek Biernat źle trafił głową w piłkę i uderzył w dogodnej okazji obok słupka. W 86 minucie nasza drużyna oszalała z radości. Krystian Bielak podał w polu karnym piłkę do Jacka Biernata, który przyjął futbolówkę na 10 metrze i zdobył super ważnego gola uderzeniem przy słupku. Więcej bramek w meczu nie padło i po końcowym gwizdku mogliśmy się cieszyć ze wspaniałej wygranej 3:2.
Po tym meczu utrzymaliśmy pozycję lidera B klasy!!!!

Polonia Grabowno Wielkie – Sokół Kaszowo 2:3
(gole: Przemysław Pieczarka 36’, Dariusz Karga 44’ – Jacek Biernat 59’ i 86’, Damian Baziuk 34’)

Miłosz Zbierant – Tomasz Kiszczak, Mariusz Mocydlarz, Krystian Zbierant, Bartosz Smoczyk (46 Marcin Horbik) – Krystian Wawrzyniak (80 Krystian Bielak), Kacper Mielnik, Piotr Romańczuk (46 Jacek Biernat), Maciej Balwar, Norbert Radgowski (89 Arkadiusz Krupa) – Damian Baziuk. Trener: Adam Sadowski.