Pogrom Pioruna Koniowo

W niedzielę 10 września Sokół Kaszowo na milickim stadionie pokonał 8:0 beniaminka klasy B drużynę Pioruna Koniowo. Bohaterem spotkania był Jacek Biernat, który ustrzelił aż 4 gole.

Mimo gry bez kilku ważnych zawodników nasza drużyna bez najmniejszych problemów poradziła sobie z zespołem beniaminka klasy B Piorunem Koniowo, który w niedzielnym meczu prezentował się bardzo słabo.
Gola na 1:0 dla Sokoła zdobył w 10 minucie Adrian Knefel, który po dalekim długim prostopadłym podaniu od Tomasza Kiszczaka, przyjął piłkę w polu karnym i uderzeniem po ziemi pokonał golkipera Koniowa. W 16 minucie było już 2:0. Tomasz Kiszczak podał piłkę do Damiana Baziuka, który przepięknym uderzeniem z 20 metrów przy słupku podwyższył wynik meczu. Kolejna bramka dla naszych padła w 27 minucie. Adrian Knefel podał piłkę na lewą stronę pola karnego do Damiana Baziuka, który zgrał piłkę wzdłuż linii 5 metra, gdzie nadbiegał niekryty przez nikogo Krystian Wawrzyniak. Grający po raz pierwszy w życiu w środku pomocy K. Wawrzyniak strzałem z 6 metrów do pustej bramki zdobył gola na 3:0. Do przerwy wynik meczu już się nie zmienił, choć nasza drużyna stworzyła sobie jeszcze dwie świetne okazje. W jednej z nich Damian Baziuk z 5 metrów uderzył w bramkarza, a piłka po odbiciu od naszego napastnika trafiła jeszcze w poprzeczkę. Z kolei po wrzutce z rzutu wolnego mocny strzał Bartosza Smoczyka wybronił golkiper gości. W pierwszej połowie naszej drużynie należały się jeszcze dwa rzuty karne. Koniowo jedyną sytuację w meczu stworzyło sobie w 30 minucie, kiedy po uderzeniu zawodnika gości z 20 metrów piłka musnęła poprzeczkę.
Druga połowa to już była całkowita dominacja naszej drużyny. Koniowo nie było w stanie wymienić kilku celnych podań z rzędu. Już w 48 minucie po podaniu od Adriana Knefla pierwszą bramkę w meczu na 4:0 zdobył Jacek Biernat, który uderzył przy słupku z 16 metrów. W 53 minucie po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu i główce Bartosza Smoczyka piłka trafiła w słupek. Chwilę później wymarzoną okazję po wyłożeniu piłki przez Jacka Biernata zmarnował Damian Baziuk, który w dogodnej okazji uderzył w bramkarza. W 62 i 69 minucie nasza drużyna zdobyła dwie identyczne bramki. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał Damian Baziuk, a Jacek Biernat pięknymi główkami pakował piłkę do siatki. Gola na 7:0 w 80 minucie zdobył ponownie Jacek Biernat, który potężnym uderzeniem z bliska nie dał szans bramkarzowi Pioruna po dośrodkowaniu Marcina Horbika. W 89 minucie wynik meczu ustalił Adrian Knefel, który przerzucił piłkę nad obrońcą i z bliska zdobył gola na 8:0. Świetną piłkę Adrianowi wyłożył Tomasz Kiszczak.
Ostatecznie Sokół bez najmniejszych problemów rozgromił 8:0 słabo dysponowanego Pioruna Koniowo. Było to najwyższe zwycięstwo w historii występów naszej drużyny w klasie B. Po tym spotkaniu nasz Sokół rozsiadł się na fotelu lidera naszej grupy klasy B.

Sokół Kaszowo – Piorun Koniowo 8:0
(gole: Biernat 48’, 62’, 69’ i 80’, Knefel 10’ i 89’, Baziuk 16’, Wawrzyniak 27’)

Miłosz Zbierant – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Bartosz Smoczyk (75 Emil Sobieski) – Adrian Knefel, Krystian Wawrzyniak, Jacek Biernat, Tomasz Kiszczak, Arkadiusz Krupa (46 Piotr Romańczuk) – Damian Baziuk (78 Kacper Mielnik). Trener: Adam Sadowski.