Sokół wraca na fotel lidera klasy B!!

W niedzielę 1 października Sokół Kaszowo pokonał na milickim stadionie 3:1 Orła Biedaszków Wielki i dzięki temu powrócił na fotel lidera klasy B. Nasza drużyna do tej pory wygrała wszystkie 4 mecze w lidze.

Po ubiegłotygodniowej pauzie Sokół Kaszowo stracił pozycję lidera na rzecz Orła Biedaszków Wielki, który przed tą kolejką miał 12 zdobytych punktów w 4 meczach, przy 9 punktach Sokoła zdobytych w 3 meczach. Obie drużyny otwierały tabelę klasy B i były niepokonane, dlatego też mecz na milickim stadionie można było określić hitem kolejki w klasie B.
Nasza drużyna przystąpiła do potyczki z Orłem z mocnym postanowieniem walki o zwycięstwo, dlatego też trener Adam Sadowski ustawił naszą drużynę w systemie 1-4-4-2. Już w 1 minucie meczu mogliśmy objął prowadzenie. Norbert Radgowski odebrał piłkę obrońcy i podał piłkę do będącego na czystej pozycji Damiana Baziuka, którego lekkie uderzenie z 10 metrów wybronił bramkarz Orła Dariusz Duży. W 6 minucie po podaniu z rzutu wolnego, napastnik Orła strzelił bardzo mocno obok słupka po ziemi z 17 metrów. W 15 minucie groźne uderzenie kapitana Orła Dawida Klupsza z rzutu wolnego obronił nasz bramkarz Miłosz Zbierant. W 18 minucie Damian Baziuk podał piłkę do Jacka Biernata, który z ostrego kąta z lewej strony pola karnego uderzył minimalnie obok słupka bramki Orła. W 30 minucie szarżujący na prawej stronie Krystian Wawrzyniak odegrał piłkę do stojącego na 7 metrze Jacka Biernata, którego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca Orła. W 42 minucie Orzeł stworzył sobie najlepszą sytuację w meczu. Po wrzutce z rzutu rożnego rosły zawodnik Orła uderzeniem z główki trafił w słupek naszej bramki. Do przerwy było 0:0.
W 52 minucie Sokół objął prowadzenie. Maciej Balwar prostopadłym podaniem wypuścił sam na sam z bramkarzem Krystiana Wawrzyniaka, który mocnym uderzeniem przy słupku pokonał golkipera Orła i było 1:0 dla naszej drużyny. Generalnie w drugiej połowie nasza drużyna miała prawie cały czas inicjatywę na boisku. W 62 minucie obrońca Orła niefortunnie zamiast do kolegi podał piłkę do Damiana Baziuka, który w sytuacji sam na sam zdobył gola na 2:0. Chwilę później gola zdobył Norbert Radgowski, jednak sędzia błędnie pokazał pozycję spaloną, choć na spalonym był ustawiony na drugim skrzydle Adrian Knefel. W 83 minucie Orzeł zdobył kontaktową bramkę na 1:2. Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę wypluł przed siebie Miłosz Zbierant, a napastnik Orła Jarosław Gogacz z bliska skierował piłkę w siatce. Po tym golu Orzeł rzucił się do ataku na bramkę Sokoła, a nasza drużyna groźnie kontrowała. Po jednej z kontr i wybiciu Krystiana Bielaka na wolne pole, do piłki dopadł Adrian Knefel, który wyprzedził obrońcę i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Orła. Ostatecznie Sokół wygrał mecz z Orłem 3:1 i wrócił na pozycję lidera klasy B.
W najbliższą niedzielę Sokół zagra mecz wyjazdowy z Łazami. Spotkanie derbowe rozpocznie się o godz. 11.

Sokół Kaszowo – Orzeł Biedaszków Wielki 3:1
(gole: Krystian Wawrzyniak 52’, Damian Baziuk 61’, Adrian Knefel 89’ – Jarosław Gogacz 83’)

Miłosz Zbierant – Krystian Zbierant, Mariusz Mocydlarz (46 Marcin Horbik), Adrian Bielak, Bartosz Smoczyk – Krystian Wawrzyniak (56 Adrian Knefel), Maciej Balwar (66 Łukasz Matuszewski), Tomasz Kiszczak, Norbert Radgowski (66 Piotr Romańczuk) – Damian Baziuk (70 Krystian Bielak), Jacek Biernat (82 Amadeusz Partyka). Trener: Adam Sadowski.