Wyszarpane zwycięstwo w derbach z Postolinem!

Sokół Kaszowo pokonał 3:2 UKS Postolin w meczu 10 kolejki klasy B. Mecz derbowy został rozegrany na stadionie w Miliczu.

Do niezwykle prestiżowego meczu derbowego z naszymi sąsiadami z Postolina przystąpiliśmy z mocnym postanowieniem zdobycia 3 punktów. Niestety, jak prawie zawsze w tym sezonie sami sobie skomplikowaliśmy mecz.
Od początku spotkania mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki. W 5 minucie Tomasz Kiszczak zagrał piłkę do Damiana Baziuka, którego strzał z 10 metrów wybronił bramkarz Postolina Sebastian Balaga. W 6 minucie Postolin miał groźną kontrę. Sam na sam z naszym bramkarzem biegł już Artur Czerwiński. Jednak Krystian Zbierant rozpaczliwą interwencją wślizgiem w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Po wrzutce z rogu Marcin Michalak uderzył z główki obok słupka. W 9 minucie mieliśmy drugą świetną okazję do zdobycia bramki. Szymon Tyca podał futbolówkę do Tomasza Kiszczaka, który będąc 8 metrów przed bramką miał przed sobą tylko bramkarza. Niestety, uderzenie Tomka na róg odbił Sebastian Balaga. W 22 minucie mieliśmy rzut rożny. Piłka leciała idealnie na głowę nabiegającego na 4 metrze Krystiana Zbieranta. Najlepszy w szeregach Postolina defensywny pomocnik Mateusz Wybierała w ostatniej chwili mocno popchnął Krystiana łokciem. Sędzia jednak nie odgwizdał faulu i zamiast karnego poszła kontra dla UKS. Prawy pomocnik Postolina Karol Gapik zagrał piłkę po ziemi do Andrzeja Jurczaka, który z 15 metrów mocnym uderzeniem zdobył gola na 1:0 dla gospodarzy. W 38 minucie Postolin miał rzut rożny. Po wrzutce gola z główki strzelił Marcin Michalak i piłkarze UKS mogli się cieszyć z prowadzenia 2:0. Jeszcze w 45 minucie mieliśmy rzut wolny z 17 metrów. Piłka po uderzeniu Adriana Bielaka odbiła się od poprzeczki i prawie wszystkim wydawało się, że przekroczyła linię bramkową. Sędzia uznał jednak, że bramki nie ma i kontynuował grę. Niestety, do przerwy przegrywaliśmy z Postolinem 0:2 i wydawało się, że kolejny raz mimo naszej przewagi na boisku mecz zakończymy stratą punktów.
Od początku 2 połowy rzuciliśmy się do ataku na Postolin. Kluczowa dla poprawy naszej gry była podwójna zmiana w 54 minucie i przejście na taktykę 1-4-4-2. Największy popłoch w defensywie Postolina siali grający na skrzydłach Wiktor Sobkowiak i wprowadzony na boisko Norbert Radgowski. W 60 minucie strzeliliśmy gola kontaktowego. Po wrzutce z rzutu wolnego z 20 metrów Adriana Bielaka, piłkę trącił głową Szymon Tyca i zdobył gola na 1:2 uderzeniem przy słupku. Była to pierwsza bramka zdobyta przez Szymona w barwach Sokoła w oficjalnym meczu! W 66 minucie Wiktor Sobkowiak na lewym skrzydle minął obrońcę Postolina i będąc w sytuacji sam na sam odegrał piłkę do napastnika. Podanie przecięli jednak obrońcy gospodarzy i cały czas na tablicy widniał wynik 2:1 dla Uczniowskiego Klubu Sportowego. W 73 minucie Wiktor Sobkowiak groźnie uderzał z 15 metrów minimalnie obok słupka. W 79 minucie w polu karnym Postolina faulowany był Wiktor Sobkowiak, za co sędzia spotkania Pan Sławomir Regiec z Krościny Wielkiej podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Gola z jedenastki uderzeniem przy słupku strzelił Krystian Bielak i było 2:2. Cały czas na boisku przewagę miała nasza drużyna, która stłamsiła gospodarzy i dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki. W 82 minucie uderzenie z ponad 20 metrów Damiana Baziuka lecące pod poprzeczkę fantastyczną paradą przerzucił nad bramką bramkarz UKS Sebastian Balaga. Nasze ataki przyniosły oczekiwany skutek w 89 minucie. Piłkę z lewej strony w pole karne wrzucił Damian Baziuk. W piłkę nie trafił Szymon Tyca i obrońca gospodarzy. Futbolówka trafiła pod nogi Norberta Radgowskiego, który mierzonym technicznym strzałem przy słupku z 12 metrów zdobył gola na 3:2!! Takim wynikiem zakończył się ten dramatyczny mecz, dzięki czemu drużyna Sokoła zdobyła cenne 3 punkty i awansowała po 10 kolejce na 5 miejsce w tabeli.
Kolejny mecz gramy już w najbliższą niedzielę 3 listopada o godz. 11 na boisku w Kaszowie z Sokołem Ujeździec Wielki. Jak zawsze będziemy walczyć o zwycięstwo i kolejny awans w tabeli klasy B!

UKS Postolin – Sokół Kaszowo 2:3
(gole: Andrzej Jurczak 22’, Marcin Michalak 38’ – Szymon Tyca 60’, Krystian Bielak 79’-karny, Norbert Radgowski 89’)

Mateusz Chorąży – Hubert Grzywaczewski (54 Norbert Radgowski), Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Kamil Szewczyk (90 Mariusz Mocydlarz) – Mateusz Babiarz, Szymon Tyca, Tomasz Kiszczak, Wiktor Sobkowiak, Krystian Wawrzyniak (54 Krystian Bielak) – Damian Baziuk. Trener: Maciej Balwar.