Transfery Sokoła Kaszowo 2020

Przed nowym sezonem w klasie B, który wystartuje w niedzielę 23 sierpnia, w Sokole Kaszowo doszło do kilku transferów. Naszą drużyną wzmocniło 3 zawodników. Pierwszym nabytkiem jest grający na ataku Jarosław Gajowy, który już zimą przyszedł do Sokoła z Orli Korzeńsko. Gaju jest wychowankiem Baryczy Sułów, a przez wiele lat oprócz klubu z Sułowa z powodzeniem reprezentował barwy Piasta Żmigród i Wiwy Goszcz rozgrywając w barwach tych drużyn wiele meczów w klasie okręgowej i IV lidze. Drugim naszym transferem jest środkowy pomocnik Mateusz Pękalski. Mateusz całe swoje piłkarskie życie spędził w Baryczy Sułów, której jest wychowankiem i zawsze był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny, ostatni sezon rywalizując z sułowskim klubem w klasie okręgowej. Trzecim naszym nabytkiem jest Konrad Rak. Konrad to 20-letni zawodnik, który w przeszłości grał w juniorach Pogoni Cieszków i Baryczy Milicz. Jego trenerem w drużynie juniorów starszych Baryczy był nasz obecny szkoleniowiec Maciej Balwar. Konrad przyszedł do nas właśnie z Baryczy Milicz, a na boisku może grać na każdej pozycji w pomocy. Cała trójka zawodników przeszła do naszego klubu w ramach transferu definitywnego.
Jeżeli chodzi o odejścia to jeszcze przed przerwą Covid-19 z naszą drużyną pożegnał się Szymon Tyca, który spędził pół roku na wypożyczeniu w Baryczy Sułów. Przed startem nowego sezonu Szymon Tyca wraz z dwójką innych zawodników Hubertem Grzywaczewskim i Sebastianem Kapałą przeszli w ramach transferu definitywnego do reaktywowanej Orli Jutrosin (wielkopolska B klasa). W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 grający jako środkowy pomocnik Szymon Tyca rozegrał w naszym klubie 7 meczów w klasie B, w których strzelił 1 gola. W tym samym okresie Hubert Grzywaczewski zagrał 6 meczów na prawej obronie. Tylko pierwszą połowę 2020 roku w naszym klubie spędził Sebastian Kapała, który z powodu koronawirusa nie zdążył zagrać w meczu ligowym, ale wystąpił w kilku sparingach, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony.
Czwartym zawodnikiem, który opuścił nasz klub jest środkowy pomocnik Sebastian Ławniczak, który po 2,5 roku gry w Sokole wrócił na transfer definitywny do A-klasowej Baryczy Milicz. Ławer rozegrał w naszym klubie 25 meczów w klasie B i zawsze był podstawowym zawodnikiem.
Kolejnym naszym ubytkiem jest najskuteczniejszy napastnik Damian Smok, który w ramach transferu definitywnego wzmocnił A-klasowy Plon Gądkowice. Damian w ciągu dwóch sezonów gry w Sokole zagrał 19 meczów w klasie B, w których strzelił 17 goli i zaliczył 9 asyst. Ostatnim naszym ubytkiem jest odejście do Plonu Gądkowice naszego wieloletniego skrzydłowego Krystiana Wawrzyniaka, który grał w naszej drużynie od 2015 roku, a więc od czasu reaktywacji klubu piłkarskiego w Kaszowie. Wawrzyn przez 5 lat rozegrał w lidze 89 meczów, w których strzelił 18 goli i zanotował 12 asyst. Krystian przeszedł do Plonu na półroczne wypożyczenie.
Naszym byłym zawodnikom życzymy powodzenia w nowych klubach i mówimy - do zobaczenia na piłkarskich boiskach!

Przybyli:
Mateusz Pękalski (Barycz Sułów)
Jarosław Gajowy (Orla Korzeńsko)
Konrad Rak (Barycz Milicz)

Odeszli:
Hubert Grzywaczewski (Orla Jutrosin)
Szymon Tyca (Orla Jutrosin)
Sebastian Kapała (Orla Jutrosin)
Sebastian Ławniczak (Barycz Milicz)
Damian Smok (Plon Gądkowice)
Krystian Wawrzyniak (Plon Gądkowice)