Pogrom na inaugurację w Łuczynie

Fantastyczny mecz na inaugurację sezonu w klasie B rozegrał w niedzielę 23 sierpnia Sokół Kaszowo. Nasza drużyna rozgromiła na wyjeździe 9:1 beniaminka Czarnych Łuczynę.

Od 1. minuty meczu w Łuczynie graliśmy jak o życie. Drużyna Sokoła była mega zmotywowana, żeby zdominować i zniszczyć przeciwnika. I to się udało! Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 9:1, ale tak naprawdę był to najniższy wymiar kary dla gospodarzy. Bohaterem meczu był Norbert Radgowski, który strzelił 2 bramki i zanotował 3 asysty. Niewiele gorszy był Tomek Kiszczak – strzelec 2 bramek i autor 1 asysty.
Sokół prowadzenie w meczu objął w 8 minucie. Tomek Kiszczak prostopadłym podaniem uruchomił Norberta Radgowskiego, który pięknym uderzeniem z 15 metrów w okienko wyprowadził Sokół na prowadzenie 1:0. Chwilę później mieliśmy dwie setki. Bramkarz gospodarzy wybronił uderzenie Tomka Kiszczaka, a w następnej akcji Norbert Radgowski w sytuacji sam na sam minął bramkarza, ale uderzając lewą nogą nie trafił piłką do pustej bramki. Te sytuacje się zemściły w 17. minucie. Po kontrze i wrzutce z prawego skrzydła gola z główki strzelił najlepszy w szeregach gospodarzy Krzysztof Sałek. Po tej bramce w nasze szeregi wkradła się nerwowość. Na szczęście w 27 minucie wrzutkę z rzutu rożnego Mateusza Babiarza wykorzystał Tomasz Kiszczak, który strzelił pięknego gola z główki i było 2:1 dla Sokoła. W 36 minucie Tomek Kiszczak w świetnej sytuacji uderzył obok słupka. W 38 minucie szalejący na lewym skrzydle Norbert Radgowski odebrał piłkę obrońcy gospodarzy i po wspaniałym rajdzie strzelił gola w sytuacji sam na sam. W 42 minucie mieliśmy rzut wolny. Przebłysk geniuszu miał nasz kapitan Adrian Bielak, który wymyślił krótkie rozegranie piłki z Mateuszem Babiarzem, wbiegł w pole karne i podał piłkę na czystą pozycję do swojego brata Krystiana Bielaka, który uderzeniem z pierwszej piłki przy słupku strzelił gola na 4:1. Takim wynikiem zakończyła się 1. połowa spotkania.
W 2. połowie byliśmy cały czas głodni zdobywania kolejnych bramek. Na małym boisku nieustannie graliśmy ostrym pressingiem, a świetnie w środku pola walczyli Jacek Radgowski i Mateusz Pękalski. Bardzo dobrze grała też obrona dyrygowana przez naszego kapitana Adriana Bielaka. W 47 minucie po wrzutce Mateusza Babiarza, setki nie wykorzystał Krystian Bielak, który z główki uderzył obok słupka. W 48 minucie gospodarze mieli drugą dobrą okazję w meczu, ale strzał ich zawodnika z główki na poprzeczkę sparował nasz bramkarz Miłosz Zbierant. W 51 minucie idealną okazję miał Krystian Bielak który po podaniu od Norberta Radgowskiego zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w dogodnej pozycji i niestety został zablokowany. W końcu w 56 minucie strzelamy kolejną bramkę. Norbert Radgowski po rajdzie lewą stroną wyłożył piłkę Tomaszowi Kiszczakowi, który uderzeniem z bliska przy słupku strzelił gola na 5:1. Chwilę po tej bramce trener Maciej Balwar dokonał 3 zmian. Z murawy zeszli Marcin Horbik, Jacek Radgowski i Tomasz Kiszczak, a na boisko weszli głodni gry Mariusz Mocydlarz, Wiktor Sobkowiak i Konrad Rak. W 67 minucie po świetnej wrzutce z prawej strony boiska Mateusza Babiarza z rzutu rożnego gola uderzeniem głową strzelił Krystian Zbierant i było 6:1. W 77 minucie kolejne dwie zmiany w Sokole. Z boiska zeszli ofensywnie usposobieni Krystian Bielak i Mateusz Babiarz, a na murawę weszli Kazimierz Gil i Damian Baziuk. W 79 minucie po uderzeniu Wiktora Sobkowiaka z 20 metrów przy słupku wygrywamy 7:1. W 80 i 82 minucie dogodnych okazji nie wykorzystał Damian Baziuk, który uderzał w obu sytuacjach obok słupka. W 83 minucie strzelamy gola na 8:1. Norbert Radgowski na wślizgu podał piłkę na czystą pozycję do Kazimierza Gila, który z bliska zdobył gola uderzeniem do pustej bramki. Chwilę później Kazimierz Gil mógł strzelić drugą bramkę, ale w dogodnej okazji uderzył obok słupka. W 89 minucie Norbert Radgowski podaniem przez 30 metrów wypuścił na czystą pozycję Konrada Raka, który w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu na 9:1 dla Sokoła Kaszowo.
Cieszymy się z wygranej 9:1 w Łuczynie, ale już od jutra koncentrujemy się na kolejnym ważnym spotkaniu, które rozegramy w niedzielę 30 sierpnia o godz. 14 na boisku w Kaszowie. Rywalem będzie drużyna Polonii Grabowno Wielkie, która na inaugurację sezonu pokonała 4:1 zespół GKS Dziadowa Kłoda.

Czarni Łuczyna – Sokół Kaszowo 1:9
(gole: Krzysztof Sałek 17’ – Norbert Radgowski 8’ i 38’, Tomasz Kiszczak 27’ i 56’, Krystian Bielak 42’, Krystian Zbierant 67’, Wiktor Sobkowiak 79’, Kazimierz Gil 83’, Konrad Rak 89’)

Miłosz Zbierant – Kacper Mielnik, Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Marcin Horbik (59 Mariusz Mocydlarz) – Mateusz Babiarz (77 Damian Baziuk), Jacek Radgowski (59 Wiktor Sobkowiak), Mateusz Pękalski (88 Andrzej Maniecki), Norbert Radgowski – Tomasz Kiszczak (59 Konrad Rak), Krystian Bielak (77 Kazimierz Gil). Trener: Maciej Balwar.