Wygrana w ostatnim sparingu przed ligą

W niedzielę 16 sierpnia w ostatnim sparingu przez startem ligi Sokół Kaszowo w meczu u siebie pokonał 4:2 drużynę Tomtex Widawa Wrocław. Gole dla Sokoła strzelali: Krystian Bielak 2, Wiktor Sobkowiak 1, Kazimierz Gil 1.

Rywalem naszej drużyny w ostatnim sparingu przez zaplanowanym na 23 sierpnia startem ligi była drużyna Tomtex Widawa Wrocław, grającą w grupie drugiej wrocławskiej klasy B. Obie drużyny grały w mocno osłabionych składach spowodowanych okresem urlopowym i kontuzjami.
Prowadzenie w meczu w 12 minucie objął Sokół, po tym jak pięknego gola bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego zdobył Wiktor Sobkowiak. Goście wyrównali stan meczu w 38 minucie zdobywając gola po kontrze, pięknym prostopadłym podaniu i uderzeniu napastnika przy słupku. Remis 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.
W 63 minucie Widawa wyszła na prowadzenie 2:1. Po akcji z lewej strony i podaniu do środka, niekryty napastnik z Wrocławia pokonał naszego bramkarza Miłosza Zbieranta. W 72 minucie Sokół wyrównał stan meczu na 2:2. Po prostopadłym podaniu od Jacka Radgowskiego, sam na sam z bramkarzem wyszedł Krystian Bielak, który minął bramkarza i uderzył piłkę do pustej bramki. Chwilę później było 3:2. Jacek Radgowski podał piłkę w pole karne do Kazimierza Gila. Nasz napastnik przepychając się z obrońcą gości przewrócił się na ziemię, jednak szybko wstał, minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Wynik meczu na 4:2 dla Sokoła w 88 minucie ustalił Krystian Bielak, który zdobył gola uderzeniem głową w okienko bramki gości. Trzecią asystę w meczu w tej sytuacji zanotował Jacek Radgowski.
W najbliższą niedzielę 23 sierpnia o godz. 17 zagramy mecz inauguracyjny B klasy. Naszym rywalem będzie na wyjeździe drużyna Czarnych Łuczyna.

Sokół Kaszowo – Tomtex Widawa Wrocław 4:2
(gole dla Sokoła: Krystian Bielak 72’ i 88’, Wiktor Sobkowiak 12’, Kazimierz Gil 74’)

Miłosz Zbierant – Mariusz Mocydlarz, Kacper Mielnik, Adrian Bielak, Kamil Szewczyk – Marcin Horbik, Jacek Radgowski, Maciej Balwar, Wiktor Sobkowiak, Norbert Radgowski – Krystian Bielak oraz Kazimierz Gil. Trener: Maciej Balwar.