Sparingowa porażka z KS Łazy

W sobotę 18 lutego Sokół Kaszowo przegrał 2:4 z KS Łazy w trzecim meczu sparingowym w tym roku. Gole dla naszej drużyny strzelali Krystian Bielak i Adrian Knefel.

W trzecim meczu sparingowym w tym roku naszym rywalem byli piłkarze Klubu Sportowego Łazy, a więc nasi przeciwnicy z grupy IX wrocławskiej klasy B. Nasza drużyna przystąpiła do spotkania z 14 zawodnikami w kadrze meczowej.
Piłkarze Sokoła objęli prowadzenie w 24 minucie. Po akcji Krystiana Wawrzyniaka z Adrianem Kneflem, ten drugi podał piłkę będącemu na czystej pozycji Krystianowi Bielakowi, który przyjął futbolówkę i strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Łaz. Już w 26 minucie było 1:1. Po rzucie rożnym w olbrzymim zamieszaniu futbolówkę do siatki skierował napastnik Łaz Jakub Psiurka. W 28 minucie było już 2:1 dla Łaz. Sam na sam z Kamilem Nowakiem wyszedł boczny obrońca Łaz Patryk Plaskacz i pewnym strzałem zdobył bramkę dla Łaz. W pierwszej połowie jeszcze obie miały po dwie dobre okazje do zdobycia gola. W Sokole Adrian Knefel biegnąc z lewej strony samemu na bramkę Łaz zbyt słabo lobował bramkarza rywali. Z kolei po wrzutce z rzutu wolnego Bartosz Smoczyk uderzył piłkę minimalnie ponad poprzeczką.
W 2 połowie przeszliśmy na ustawienie 1-3-5-2. Przewagę od początku posiadały Łazy stwarzając sobie dobre 3 okazje do zdobycia bramki. W 50 minucie Tomasz Kochmański silnie uderzył obok słupka bramki Kamila Nowaka. W 54 minucie najlepszy zawodnik Łaz w sytuacji sam na sam minął Kamila Nowaka, jednak jego uderzenie do pustej bramki wybił wracający Amadeusz Partyka. W 65 minucie kolejną sytuację sam na sam wybronił Kamil Nowak. W 69 minucie padła kuriozalna bramka dla Łaz. Adrian Bielak odgrywał piłkę do bramkarza Kamila Nowaka. Piłka niespodziewanie stanęła w kałuży na 13 metrze. Do piłki pierwszy podbiegł testowany zawodnik Łaz Hubert, który zdobył gola na 3:1. W 73 minucie zdobyliśmy kontaktową bramkę. Po zagraniu od Krystiana Bielaka gola dla naszej drużyny zdobył będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali Adrian Knefel. W 80 minucie sędzia zagwizdał kontrowersyjny rzut karny za wybicie piłki przez Adriana Bielaka spod nóg zawodnika rywali. Do piłki podszedł kapitan Łaz Bartosz Mazik, który pewnym strzałem zdobył gola na 4:2 dla swojej drużyny. Takim wynikiem zakończył się sobotni sparing. Drużyna Łaz wzmocniona grającym gościnnie w środku pola zawodnikiem Łoziny Jarosławem Kotwickim rozegrała świetny mecz i zasłużenie wygrała.
W najbliższy wtorek o godz. 18.15 mamy trening biegowy na orliku lekkoatletycznym, Następnie w piątek o godz. 17 normalny trening, a w niedzielę o godz. 11 sparing na stadionie w Miliczu z CKS Zduny.

Sokół Kaszowo – KS Łazy 2:4
(gole: Krystian Bielak 24’, Adrian Knefel 73’ – Jakub Psiurka 26’, Patryk Plaskacz 28’, zawodnik testowany 69’, Bartosz Mazik 80’k.)

Kamil Nowak – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Jacek Radgowski (74 Kazimierz Gil), Emil Sobieski (18 Norbert Radgowski) – Krystian Wawrzyniak, Maciej Balwar, Bartosz Smoczyk, Arkadiusz Krupa (46 Amadeusz Partyka) – Krystian Bielak, Adrian Knefel. Trener: Adam Sadowski.