Sparingowa wygrana 6:2 ze Zdunami

W niedzielę 26 lutego Sokół Kaszowo w meczu sparingowym na stadionie w Miliczu pokonał 6:2 CKS Zduny. Gole dla naszej drużyny strzelali: Krystian Bielak 3, Damian Baziuk 1, Norbert Radgowski 1, Piotr Romańczuk 1.

Rywalem naszej drużyny w czwartym sparingu w tym roku był lider kaliskiej klasy B Cukrowniczy Klub Sportowy Zduny. Nasza drużyna przystąpiła do meczu z 15 zawodnikami w kadrze. Nieobecni z różnych względów byli m.in. Marcin Horbik, Jacek Radgowski, Adrian Knefel, Damian Smok i Arkadiusz Krupa. W drużynie Sokoła zadebiutował w niedzielę Piotr Romańczuk z Baryczy Milicz.
Już w 4 minucie Sokół objął prowadzenie w meczu. Po świetnej akcji z prawej strony Krystian Wawrzyniak zagrał piłkę do Krystiana Bielaka. Nasz napastnik w sytuacji sam na sam trafił w nogi bramkarza rywali. Na szczęście odbita piłka spadła Krystianowi pod nogi i za drugim razem futbolówka znalazła się w siatce. Generalnie w 1. połowie mecz był bardzo wyrównany. Zduny były jednak częściej w posiadaniu piłki, natomiast drużyna Kaszowa grała z kontry, co było zresztą założeniem przedmeczowym trenera Adama Sadowskiego. W 29 minucie zawodnik Zdun wyszedł sam na sam z Kamilem Nowakiem. Nasz golkiper popisał się jednak świetną paradą w bardzo trudnej sytuacji. W 40 minucie goście wyrównali 1:1 po prostej stracie w środku pola i potężnej bombie zawodnika rywali z woleja z 12 metrów. Do przerwy było 1:1.
W 2. połowie im mecz trwał dłużej, tym piłkarze Zdun byli coraz słabsi. Gołym okiem widoczne było lepsze przygotowanie fizyczne naszych zawodników. W 48 minucie Sokół wyszedł na prowadzenie 2:1. Po podaniu Łukasza Matuszewskiego sytuację sam na sam z bramkarzem Zdun wykorzystał Krystian Bielak. W 57 minucie było 3:1. Łukasz Matuszewski tym razem na sam na sam wypuścił Damiana Baziuka, który mając dużo czasu uderzeniem przy słupku trafił do siatki. W 59 minucie gola na 4:1 po niesamowitym rajdzie z lewej strony, wyprzedzeniu dwóch rywali i znalezieniu się sam na sam z bramkarzem, zdobył Norbert Radgowski. W 65 minucie Zduny po składnej akcji w środku polu zdobyły gola na 4:2. Napastnik Zdun po podaniu ze środka wygrał pojedynek biegowy z Adrianem Bielakiem i mierzonym strzale przy słupku zdobył bramkę. W 71 minucie groźnie na bramkę rywali po podaniu Piotra Romańczuka strzelał Maciej Balwar, którego płaskie uderzenie z 7 metrów wybił na róg bramkarz. Chwilę później po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Mariusza Mocydlarza, który w świetnej sytuacji na 5 metrze nie trafił w piłkę. W 75 minucie było już 5:2. Po wrzutce z rzutu rożnego Macieja Balwara piłkę nogą do siatki skierował debiutant Piotr Romańczuk. W 78 minucie nasza drużyna przeprowadziła świetną akcję zakończoną bramką na 6:2. Mariusz Mocydlarz uruchomił na lewej stronie Norberta Radgowskiego, który wyłożył piłkę Krystianowi Bielakowi. Nasz napastnik skutecznym uderzeniem zdobył bramkę i zanotował hatrricka. Zduny z powód braków kondycyjnych i wysokiego wyniku w ostatnich 15 minutach właściwie stanęły. W końcówce dwie świetne okazje zmarnował Damian Baziuk. Z kolei Mariusz Mocydlarz w sytuacji 3 na 2 uderzył w środek bramki. Świetną okazję miał też Maciej Balwar, który uderzył obok słupka. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszej drużyny 6:2. Sędzią meczu był Pan Tadeusz Miałkowski.
W najbliższym tygodniu mamy jeden trening w piątek na stadionie w Miliczu o godz. 20! W niedzielę gramy sparing na wyjeździe z Pogonią Żmigródek.

Sokół Kaszowo – CKS Zduny 6:2
(gole dla Sokoła: Krystian Bielak 4’, 48’ i 78’, Damian Baziuk 57’, Norbert Radgowski 59’, Piotr Romańczuk 75’)

Kamil Nowak – Amadeusz Partyka (62 Emil Sobieski), Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Norbert Radgowski – Krystian Wawrzyniak (58 Piotr Romańczuk), Łukasz Matuszewski (72 Andrzej Maniecki), Maciej Balwar, Bartosz Smoczyk (76 Krystian Bielak) – Damian Baziuk, Krystian Bielak (58 Mariusz Mocydlarz). Trener: Adam Sadowski.