Przegrana w sparingu z Międzyborzem

W niedzielę 12 lutego Sokół Kaszowo przegrał na stadionie w Miliczu 0:3 z Zenitem Międzybórz w drugim meczu sparingowym w tym roku.

Rywalem Sokoła Kaszowo w drugim meczu sparingowym był A-klasowy Zenit Międzybórz. Założeniem spotkania było sprawdzenie różnych rozwiązań taktycznych oraz danie szansy gry przynajmniej po 45 minut każdemu zawodnikowi. W naszej drużynie zagrało dwóch testowanych zawodników: Adrian Knefel (Barycz Milicz) oraz Łukasz Matuszewski (Płomień Krośnice).
Pierwsza połowa spotkania z Zenitem była bardzo wyrównana. Już w 1 minucie setkę dla naszej drużyny miał Damian Baziuk, który po podaniu od Jacka Radgowskiego sam pognał na bramkę rywali. Niestety, nasz napastnik w świetnej okazji uderzył pół metra nad poprzeczką. W 11 minucie setkę miał tym razem Zenit. Jednak nasz bramkarz Kamil Nowak wyszedł z bramki i wygarnął piłkę spod nóg napastnikowi z Międzyborza. W 15 minucie dobrą okazję miał z prawej strony pola karnego Adrian Knefel, który uderzył z 13 metrów ponad bramką. W 19 minucie padła bramka na 0:1 dla gości. Po wrzutce z rzutu wolnego napastnik Zenitu uderzył groźnie na bramkę. Mocny strzał wybronił Kamil Nowak, jednak już przy dobitce był bezradny. W 25 minucie Zenit miał kolejną groźną okazję do zdobycia bramki. Po rozegraniu piłki z lewej strony, ich napastnik z 10 metra uderzył w środek bramki, a taki strzał pewnie wyłapał Kamil Nowak. W 26 minucie po podaniu od Jacka Radgowskiego sam na sam z bramkarzem wyszedł szalejący na prawym skrzydle Adrian Knefel, który uderzył jednak obok słupka. W pierwszej połowie jeszcze groźnie z 20 metrów strzelał stoper Adrian Bielak. Pierwsza wyrównana część gry zakończyła się wygraną Zenitu 1:0. Jeżeli chodzi o stuprocentowe sytuacje obie drużyny stworzyły sobie po 3 okazje.
Na drugą połowę trener Adam Sadowski wypuścił trochę słabszy skład z 7 nowymi zawodnikami. Rywale osiągnęli wyraźną przewagę stwarzając sobie kilka groźnych sytuacji. Pierwsi dobrą akcję wypracowali jednak piłkarze Sokoła. Po świetnym rajdzie z prawej strony Arkadiusz Krupa podał piłkę do Kazimierza Gila, którego strzał zablokował obrońca rywali. W 63 minucie po stracie ze środka pola, napastnik Zenitu wyszedł sam na sam z Kamilem Nowakiem, jednak uderzył w poprzeczkę. W 73 minucie padła bramka na 2:0 dla gości. Z prawej strony sam na bramkę pognał napastnik Międzyborza, który zgrał piłkę wzdłuż pola karnego. Tam zamykający akcję napastnik mimo rozpaczliwego wślizgu Adriana Bielaka skierował piłkę do pustej bramki. Chwilę później w 75 minucie najlepszą okazję w meczu miał Sokół Kaszowo. Po ładnej akcji Krystian Bielak mając przed sobą pustą bramkę z dwóch metrów trafił w słupek. W 77 minucie po indywidualnej akcji z prawej strony napastnik Zenitu strzelił bramkę na 3:0. W 81 minucie piłkarz gości wychodził sam na sam z Kamilem Nowakiem, który popisał się fantastyczną paradą i uchronił nasz zespół przed stratą bramki.
Ostatecznie wartościowy sparing zakończył się przegraną naszej drużyny 0:3. Mecz sędziował Pan Józef Bronowicki.
Teraz w tygodniu mamy jeden trening w piątek o godz. 17. Z kolei w weekend gramy sparing z KS Łazy. Ponieważ stadion w Miliczu jest zarezerwowany zarówno w sobotę, jak i niedzielę, to mecz prawdopodobnie zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 12 na boisku w Łazach Wielkich.

Sokół Kaszowo – Zenit Międzybórz 0:3

Kamil Nowak – Marcin Horbik (46 Amadeusz Partyka), Adrian Bielak, Krystian Zbierant (52 Norbert Radgowski), Krystian Wawrzyniak (46 Emil Sobieski) – Adrian Knefel (46 Arkadiusz Krupa), Jacek Radgowski (46 Andrzej Maniecki), Maciej Balwar (46 Łukasz Matuszewski), Norbert Radgowski (46 Mariusz Mocydlarz) – Damian Baziuk (46 Kazimierz Gil), Krystian Bielak. Trener: Adam Sadowski.