Sokół w karnych eliminuje Plon z Pucharu Polski!

We wtorek 15 sierpnia w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski Sokół Kaszowo sensacyjnie wyeliminował z rozgrywek A-klasowy Plon Gądkowice. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, a w karnych 5:4 zwyciężył Sokół.

Zdecydowanym faworytem we wtorkowym meczu był grający w najsilniejszym składzie Plon Gądkowice. Lokalny rywal z Gądkowic pokonał naszą drużynę w sparingu 7:2 i był pewny wygranej. Sokół przystąpił do spotkania z A-klasowcem w osłabionym składzie. W naszej drużynie nie mogli zagrać tacy podstawowi zawodnicy jak: najlepszy strzelec Damian Baziuk, Tomasz Kiszczak oraz Marcin Horbik. W pierwszej jedenastce wyszli za to nasi nowi zawodnicy: Jacek Biernat oraz Kacper Mielnik, którzy do niedawna grali w Baryczy Milicz. Obaj zresztą rozegrali znakomite zawody.
W spotkaniu od 1 minuty Plon rzucił się na naszą drużynę. W 8 minucie lewoskrzydłowy Plonu Oskar Wołyniak minął w polu karnym naszego obrońcę Mariusza Mocydlarza i wyłożył piłkę na czystą pozycję Adrianowi Rajkiewiczowi, który strzałem z 9 metrów pokonał naszego bramkarza Miłosza Zbieranta. Chwilę później po drugim błędzie naszego obrońcy Adrian Rajkiewicz w idealnej sytuacji uderzył w słupek. W 22 minucie najlepszy strzelec Plonu miał 300 proc. okazję. Po rajdzie z prawej strony Bartosza Smulskiego, napastnik Plonu z 3 metrów zamiast do pustej bramki uderzył nad poprzeczką. Po tej akcji gądkowiczanie spuścili z tonu i mecz się wyrównał. Sokół miał kilka stałych fragmentów, których nie potrafił przełożyć na bramki. W najgroźniejszej sytuacji strzał Jacka Biernata z rzutu wolnego wybronił młody golkiper Plonu Kacper Pachnik. Do przerwy było 1:0 dla Gądkowic, co w sumie odebraliśmy jako dobry wynik.
Po przerwie z każdą minutą to Sokół miał na boisku coraz większą przewagę. W 53 minucie po wrzutce z rzutu rożnego strzał z główki Jacka Biernata cudowną paradą wybronił bramkarz Plonu. W 66 minucie nasza drużyna wyprowadziła znakomitą akcję i zdobyła bramkę na 1:1. Po szybkiej kontrze Norbert Radgowski prostopadłym podaniem wypuścił sam na sam z bramkarzem Jacka Biernata. Nasz kiler z dużym spokojem umieścił piłkę przy słupku i Sokół zdobył upragnioną bramkę na 1:1! W 68 minucie po wrzutce z rzutu wolnego Macieja Balwara, Jacek Biernat strzałem z główki umieścił piłkę minimalnie obok słupka. W 73 minucie Adrian Rajkiewicz w polu karnym Plonu podniósł wysoko nogę kopiąc w głowę Łukasza Matuszewskiego. Sędzia spotkania Pan Mieczysław Krawczyk z Wrocławia wskazał na rzut wolny pośredni dla naszej drużyny z 14 metrów, a zawodnika z Plonu za rzucane wyzwiska wyrzucił z boiska pokazując mu czerwoną kartkę. Po rozegranym rzucie pośrednim Jacek Biernat minimalnie uderzył nad poprzeczką bramki Plonu. W 84 minucie po kolejnym rożnym Jacek Biernat znowu groźnie uderzył z główki minimalnie obok słupka. W końcówce grający w dziesięciu Plon rzucił się na nasza drużynę. W 89 minucie nasi rywale mieli idealną okazję do zdobycia gola. Po rzucie rożnym i strzale z 10 metrów pomocnika Plonu Kamila Skibińskiego piłka odbiła się od poprzeczki i spadła chyba tuż za linią bramkową. Sędzia nakazał jednak grać dalej, a chwilę później zakończył regulaminowy czas gry i doszło do emocjonujących karnych.
Po 4 seriach było 4:4. Gole dla Plonu strzelali kolejno: Piotr Romanowicz, Sebastian Głownicki, Bartosz Smulski, Oskar Wołyniak, a dla Sokoła: Łukasz Matuszewski, Krystian Bielak, Jacek Biernat, Bartosz Smoczyk. Przy stanie 4:4 strzał Mateusza Gąsiorka z Plonu wybronił bramkarz Sokoła Miłosz Zbierant. Gdy wydawało się, że Sokół awansuje dalej, uderzenie Mariusza Mocydlarza wybronił golkiper Plonu Kacper Pachnik. W dodatkowej serii Kamil Skibiński z Plonu uderzył w poprzeczkę, a gola z jedenastki dającego Sokołowi Kaszowo awans i wygraną w karnych 5:4 strzelił Norbert Radgowski.
Wielki sukces naszej drużyny, która w meczu pucharowym wyeliminowała wyżej notowanego i silniejszego rywala. Dziękujemy piłkarzom Plonu za wspaniałą walkę i zacięty mecz. Życzymy im jak najwięcej wygranych w klasie A.
Sokół mecz kolejnej rundy Pucharu Polski rozegra w środę 30 sierpnia o godz. 17:45 na stadionie w Miliczu. Rywal naszej drużyny będzie znany po losowaniu w tym tygodniu.

Sokół Kaszowo – Plon Gądkowice 1:1, karne 5:4
(gole: Jacek Biernat 66' – Adrian Rajkiewicz 8')

Rzuty karne
0:1 Piotr Romanowicz, 1:1 Łukasz Matuszewski, 1:2 Sebastian Głownicki, 2:2 Krystian Bielak, 2:3 Bartosz Smulski, 3:3 Jacek Biernat, 3:4 Oskar Wołyniak, 4:4 Bartosz Smoczyk, (4:4 Mateusz Gąsiorek - obroniony), (4:4 Mariusz Mocydlarz - obroniony), (4:4 Kamil Skibiński - poprzeczka), 5:4 Norbert Radgowski.

Miłosz Zbierant – Krystian Zbierant, Mariusz Mocydlarz, Adrian Bielak, Bartosz Smoczyk – Adrian Knefel (61 Krystian Wawrzyniak), Kacper Mielnik (88 Krystian Bielak), Maciej Balwar, Łukasz Matuszewski, Norbert Radgowski – Jacek Biernat. Trener: Adam Sadowski.