Wygrany sparing z Pogonią Żmigródek

W niedzielę 20 sierpnia Sokół Kaszowo pokonał na wyjeździe 6:2 Pogoń Żmigródek w kolejnym meczu sparingowym przed zaplanowanym na 3 września startem sezonu.

Nasza drużyna do sparingu z Żmigródkiem przystąpiła osłabiona brakiem naszych obydwu bramkarzy Kamila Nowaka i Miłosza Zbieranta. Awaryjnie w bramce Sokoła stanął nasz napastnik i nominalny trzeci bramkarz Jacek Biernat. W naszym składzie oprócz bramkarzy brakowało także m.in. Tomasza Kiszczaka, Łukasza Matuszewskiego, Arka Krupy czy kontuzjowanego Piotra Romańczuka. Pozostali zawodnicy zjawili się na meczu i mimo braku bramkarzy na sparingu w Żmigródku dysponowaliśmy mocnym składem.
Przez cały mecz nasza drużyna w meczu z Pogonią miała olbrzymią przewagę. Gra toczyła się głównie na połowie naszych rywali. W 7 minucie niespodziewanie prowadzenie objęła Pogoń. Adrian Bielak zbyt lekko zagrał piłkę głową do Jacka Biernata. Bezpańską piłkę przejął napastnik rywali, minął naszego bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Bramka na 1:1 padła w 23 minucie. Na strzał z 20 metrów zdecydował się grający w środku pola Kacper Mielnik. Piłka przełamała ręce bramkarzowi i wpadła do siatki. W 32 minucie było 2:1 dla Sokoła. Damian Baziuk zagrał piłkę do Adriana Knefla, który przyjął piłkę w polu karnym i na dużym spokoju strzelił bramkę uderzeniem po ziemi przy słupku. W 39 minucie obrońca gospodarzy mocno pociągnął za koszulkę w polu karnym, za co sędzina spotkania podyktowała bezdyskusyjnego karnego. Jedenastkę na gola skutecznym strzałem zamienił Krystian Bielak. Do przerwy było 3:1.
W 2 połowie przeszliśmy na bardziej ofensywną taktykę 1-3-5-2. Bramka na 4:1 padła w 57 minucie. Kacper Mielnik zagrał świetną piłkę na lewe skrzydło do Krystiana Wawrzyniaka, który podprowadził piłkę i strzałem z prostego podbicia z bliska pokonał golkipera Pogoni. W 71 minucie Żmigródek zdobył swoją drugą bramkę. Podobnie jak przy pierwszej bramce Adrian Bielak zbyt lekko zagrał piłkę głową do bramkarza. Do piłki dobiegł zawodnik Pogoni i zdobył bramkę na 4:2. W 73 minucie było 5:2 po strzale samobójczym zawodnika ze Żmigródka. Wynik meczu na 6:2 ustalił w 82 minucie cudownym strzałem z 16 metrów z lewej nogi pod poprzeczkę Norbert Radgowski.
W drugiej połowie mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji (m.in. 300 proc. sytuacja Damiana Baziuka, główka z bliska nad poprzeczką Adriana Bielaka czy niecelny strzał Norberta Radgowskiego po okiwaniu obrońców i minięciu bramkarza). Ostatecznie sparing zakończył się zasłużoną wygraną naszej drużyny 6:2.

Pogoń Żmigródek – Sokół Kaszowo 2:6
(gole dla Sokoła: Mielnik 23’, Knefel 32’, K. Bielak 39’k., Wawrzyniak 57’, samobójcza 73’, Radgowski 82’)

Jacek Biernat – Krystian Zbierant, Adrian Bielak, Mariusz Mocydlarz (46 Marcin Horbik), Bartosz Smoczyk (46 Amadeusz Partyka) – Adrian Knefel (80 Kazimierz Gil), Kacper Mielnik (72 Andrzej Maniecki, 81 Mariusz Mocydlarz), Maciej Balwar, Norbert Radgowski – Krystian Bielak (46 Krystian Wawrzyniak), Damian Baziuk (87 Emil Sobieski). Trener: Adam Sadowski.