Po wygranej z Paniowicami tylko punkt od awansu

W niedzielę 5 czerwca na stadionie w Miliczu Sokół Kaszowo pokonał 5:2 LKS Paniowice w meczu 24 kolejki klasy C. Nasza drużyna do upragnionego awansu do klasy B potrzebuje zdobyć jeszcze tylko 1 punkt.

W niedzielnym meczu rywalem naszej drużyny był LKS Paniowice, który w rundzie wiosennej bardzo dobrze prezentuje się w rozgrywkach C klasy. Prowadzenie w meczu w 15 minucie zdobył Sokół. Sebastian Gryglewicz wypuścił prostopadłą piłką sam na sam z bramkarzem Damiana Baziuka, który uderzeniem przy słupku zdobył bramkę na 1:0. Kolejka bramka padła w 18 minucie. Tomasz Kiszczak zagrał do Damiana Baziuka, który z 12 metrów uderzeniem po ziemi przy słupku zdobył gola na 2:0. Chwilę później w 20 minucie było już 3:0. Na lewym skrzydle Krystian Zbierant prostopadłym podaniem za obrońcę wypuścił Norberta Radgowskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem celnie uderzył tuż przy słupku. Do przerwy wynik meczu się już nie zmienił i było 3:0.
W 56 minucie nasza drużyna zdobyła kolejnego gola. Adrian Bielak zagrał z prawej strony piłkę po ziemi w pole karne, a futbolówkę w siatce przytomnym strzałem umieścił Tomasz Kiszczak. W 65 minucie Sebastian Gryglewicz podał piłkę do Tomasza Kiszczaka, który wymanewrował dwóch obrońców Paniowic i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył gola na 5:0. Po tej bramce gra naszej drużynie przestała się kleić. W 71 minucie po błędzie obrony zawodnik goście Dominik Suliga znalazł się sam przed Kamilem Nowakiem i uderzeniem przy słupku zdobył gola na 1:5. W 84 minucie po stracie obrony Kamil Nowak faulował w polu karnym napastnika gości, za co sędzia spotkania Pan Krzysztof Kłopotowski ze Żmigrodu podyktował rzut karny dla Paniowic. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Damian Krauze. Mecz zakończył się cennym zwycięstwem naszej drużyny 5:2.
Sokołowi do rozegrania w tym sezonie zostały jeszcze tylko 2 mecze. Aby zapewnić sobie awans do klasy B z 2 miejsca nasza drużyna potrzebuje zdobyć jeszcze tylko jeden punkt.
Okazja do tego przydarzy się już w najbliższą niedzielę na stadionie w Miliczu. Rywalem o godz. 11 będzie Zryw Komorowo.

Sokół Kaszowo – LKS Paniowice 5:2
(gole: Baziuk 15’ i 18’, T. Kiszczak 56’ i 65’, N. Radgowski 20’ – Suliga 71’, Krauze 84k.)