Pierwsze prace na murawie

W sobotę 2 marca przeprowadziliśmy w czynie społecznym pierwsze prace pielęgnacyjne na boisku w Kaszowie. Do busa prezesa zaczepiliśmy wypożyczoną od gminnej spółki OSiR wyczesywarkę (pięknie dziękujemy za wsparcie prezesowi Jackowi Biernatowi), która wyczesywała z murawy starą suchą trawę i naruszała glebę rozdrabniając pojawiający się gdzieniegdzie mech. Następnie kosiarką użyczoną przez prezesa naszego klubu nisko kosiliśmy trawę zbierając suchą trawę wyrzuconą podczas wyczesywania. Murawa po wykonanym tanim kosztem wyczesaniu wygląda naprawdę bardzo dobrze. Taki zabieg jest o wiele efektywniejszy niż wykonywana w minionym roku wertykulacja. Prace przez 5 godzin wykonywali prezes Andrzej Maniecki oraz gospodarz stadionu Jerzy Balwar.
W poniedziałek boisko zostanie nawożone przez pana Aleksandra Nowackiego i w kolejnym tygodniach spodziewamy się, że nasza trawa będzie pięknie rosnąć.
Pierwszy mecz na boisku w Kaszowie rozegramy 7 kwietnia. Będą to derby z Postoliem i pierwszy oficjalny mecz w nowym roku naszej drużyny.