Ostatni sparing w Borzęcinie na plus

W niedzielę 18 kwietnia w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej Sokół Kaszowo pokonał 5:1 Orkana Borzęcin. Gole dla Sokoła strzelali: Damian Baziuk 2, Jarosław Płaziuk 2 i Piotr Kozieł 1.

Niedzielny sparing mieliśmy rozegrać na boisku w Kaszowie z mocnym rywalem z A klasy. Niestety, po ostatnich ulewnych deszczach nasze boisko było nasiąknięte wodą jak gąbka i gra na nim nie była możliwa. W sobotę zgodę na rozegranie sparingu na swoim boisku wyraził wicelider grupy I klasy B Orkan Borzęcin. Dlatego też tydzień przed startem ligi mieliśmy możliwość rozegrania wartościowego sparingu za który dziękujemy ekipie z Borzęcina.
Mimo, że na mecz pojechaliśmy w okrojonym składzie udało nam się pewnie wygrać sparing. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji do zdobycia gola, ale ostatecznie wykorzystaliśmy pięć sytuacji.
Prowadzenie objęliśmy w 13 minucie. Po podaniu od Piotra Kozieła, Jarosław Płaziuk na 12 metrze kiwnął obrońcę gospodarzy i potężnym strzałem dołem obok bramkarza zdobył gola na 1:0. W 34 minucie wyprowadziliśmy szybką kontrę. Kamil Szewczyk posłał długiego crossa do Jarosława Płaziuka, który podał piłkę do wbiegającego w pole karne Norberta Radgowskiego. Norbert wyłożył piłkę będącemu sam na sam z bramkarzem Damianowi Baziukowi, który z bliska uderzeniem przy słupku strzelił gola na 2:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
W 48 minucie Orkan strzelił kontaktową bramkę na 1:2 po tym jak fantastycznym uderzeniem z 20 metrów popisał się pomocnik gospodarzy. W 64 minucie Damian Baziuk podał piłkę do wbiegającego w pole karne Piotra Kozieła, który z ostrego kąta uderzył na 3:1. W 82 minucie najpiękniejsze trafienie w meczu zaliczył Damian Baziuk. Nasz napastnik po podaniu od Jacka Radgowskiego na 18 metrze założył siatkę obrońcy Orkana i zdobył gola na 4:1 pięknym uderzeniem wewnętrzną częścią stopy w okienko bramki. W 85 minucie strzeliliśmy gola na 5:1. Po wrzutce z rzutu rożnego Damiana Baziuka, piłkę głową trącił Krystian Bielak. Futbolówka spadła pod nogi Jarosława Płaziuka, który z bliska uderzeniem pod poprzeczkę strzelił gola na 5:1. Asysty w sparingu zaliczyli: Piotr Kozieł, Norbert Radgowski, Damian Baziuk, Jacek Radgowski i Krystian Bielak. Mecz sędziował Włodzimierz Kliszcz.
Był to bardzo dobry sparing naszej drużyny, piąty w tym roku. Cieszy, że mieliśmy możliwość zagrania meczu treningowego tydzień przed inauguracją ligi. Już w niedzielę 25 kwietnia o godz. 11 na boisku w Kaszowie w meczu 14 kolejki grupy III klasy B podejmiemy Czarnych Łuczyna.

Orkan Borzęcin – Sokół Kaszowo 1:5
(gole dla Sokoła: Jarosław Płaziuk 13’ i 85’, Damian Baziuk 34’ i 82’, Piotr Kozieł 64’)