Wymęczone 3 punkty z Czarnymi

W niedzielę 25 kwietnia na inaugurację rundy wiosennej Sokół Kaszowo pokonał u siebie 2:1 Czarnych Łuczyna. Gole dla naszej drużyny strzelili Piotr Kozieł i Krystian Bielak.

Po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 w końcu zainaugurowane zostały rozgrywki ligowe. W pierwszym oficjalnym meczu w 2021 roku podejmowaliśmy u siebie Czarnych Łuczyna. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla naszego zespołu. W 4 minucie piłkę po błędzie naszej obrony przejął napastnik Czarnych Łuczyna Krzysztof Sałek, który mając przed sobą naszego bramkarza skierował piłkę do bramki. Po tym golu, naszej przewagi w polu nie potrafiliśmy niestety przełożyć na skutecznie zakończone sytuacje bramkowe. W naszej najlepszej sytuacji w 1 połowie w 38 minucie uderzenie Norberta Radgowskiego w sytuacji sam na sam wybronił bramkarz Czarnych. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1.
W 2 połowie gra dalej nam się nie układała, ale w końcu w 60 minucie strzeliliśmy bramkę. Mateusz Pękalski wypuścił na czystą pozycję Piotra Kozieła, po którego uderzeniu piłka znalazła drogę do siatki i było 1:1. W 84 minucie obrońca gości powalił w polu karnym Tomasza Kiszczaka i sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Jedenastkę pewnie wykonał Krystian Bielak. Ostatecznie Sokół po wielkich męczarniach pokonał 2:1 Czarnych Łuczyna.
Zagraliśmy jeden z najsłabszych meczów w ostatnich miesiącach. Nic się nie układało, mało było składnej gry, a dużo niecelnych podań. Najważniejsze jednak, że mimo pandemii mogliśmy się spotkać i zagrać mecz ligowy, który na dodatek udało się wygrać.
W kolejnym meczu w sobotę 1 maja o godz. 11 zagramy na wyjeździe mecz z Polonią Grabowno Wielkie.

Sokół Kaszowo – Czarni Łuczyna 2:1
(gole: Piotr Kozieł 60’, Krystian Bielak 84’k. – Krzysztof Sałek 4’)

Miłosz Zbierant – Marcin Horbik (83 Mariusz Mocydlarz), Adrian Bielak, Kamil Szewczyk, Mateusz Babiarz (83 Paweł Nowak) – Piotr Kozieł (65 Arkadiusz Krupa), Jacek Radgowski (57 Mateusz Pękalski), Krystian Bielak, Norbert Radgowski – Damian Baziuk (57 Tomasz Kiszczak), Jarosław Płaziuk (57 Wiktor Sobkowiak).