Mecz sparingowy z Zawonią na plus

W niedzielę 1 marca w czwartym meczu sparingowym w tym roku Sokół Kaszowo pokonał na stadionie w Miliczu 2:0 Victorię Zawonia. Gole dla Sokoła strzelali Krystian Bielak i Damian Smok.

W poprzednich 3 tegorocznych sparingach zremisowaliśmy 2:2 z B-klasowym KS Krościna Wielka oraz wygrywaliśmy z A-klasowymi rywalami 3:2 z Zorzą Pęgów i 6:5 Dolpasz Skokowa. Każdy ze sparingów był wartościowy i bardzo zacięty. Nie inaczej było tym razem, gdy w niedzielne przedpołudnie naszym rywalem był wicelider grupy II klasy B Victoria Zawonia. Victoria to świetnie nam znana drużyna, z którą w poprzednich dwóch sezonach toczyliśmy zawsze zacięte boje w lidze.
Niedzielny sparing był wyrównany od 1 do ostatniej minuty. W barwach Sokoła zagrał jeden nowy zawodnik Sebastian Kapała (kiedyś Orla Jutrosin), który pokazał się z bardzo dobrej strony. Pierwszą bramkę Sokół zdobył w 21 minucie. Damian Smok podał piłkę Krystianowi Bielakowi, który w sytuacji sam na sam uderzeniem po ziemi pokonał golkipera Zawoni. W 36 minucie było 2:0 po przepięknej bramce z 25 metrów z rzutu wolnego tuż przy słupku Damiana Smoka. Więcej bramek w zaciętym sparingu nie padło, choć obie drużyny miały ku temu okazje. Piłka trafiała w słupek po uderzeniach napastnika Victorii i naszego napastnika Damiana Smoka. Ostatecznie mecz treningowy zakończył się wygraną Sokoła 2:0.
Kolejny test mecz rozegramy w najbliższą niedzielę 8 marca, kiedy to o godz. 13 na boisku w Kaszowie podejmiemy B-klasową Piranię Radziądz. Będzie to pierwszy mecz Sokoła w 2020 roku rozegrany na trawie.

Sokół Kaszowo – Victoria Zawonia 2:0
(gole: Krystian Bielak 21’, Damian Smok 36’)

Miłosz Zbierant – Hubert Grzywaczewski, Adrian Bielak, Kamil Szewczyk, Paweł Nowak – Sebastian Kapała, Mateusz Babiarz, Sebastian Ławniczak, Krystian Bielak, Krystian Wawrzyniak – Damian Smok oraz Maciej Balwar, Mateusz Chorąży, Andrzej Maniecki, Kazimierz Gil. Trener: Maciej Balwar.