Historyczna wygrana z A klasą

W niedzielę 25 lutego Sokół Kaszowo w trzecim tegorocznym meczu sparingowym pokonał 5:3 A-klasowy Dolpasz Skokowa. Gole dla Sokoła strzelali: Damian Baziuk 3, Adrian Knefel 1, Krystian Bielak 1.

Rywalem naszej drużyny w trzecim sparingu w tym roku był Dolpasz Skokowa, a więc 12 drużyna grupy drugiej wrocławskiej klasy A. W dotychczasowej historii raz mierzyliśmy się z Dolpaszem w meczu Pucharu Polski w 2016 roku, przegrywając to spotkanie 0:3.
Niedzielny sparing mógł podobać się kibicom zgromadzonym na milickim stadionie, gdyż obie drużyny nastawione były głównie na atak. Gra była często jednak rwana, gdyż szczególnie w środkowej części meczu oba zespoły notowały dużo strat w środku pola.
Prowadzenie w 14 minucie objęli gracze Dolpaszu. Po kontrze i prostopadłym podaniu prawoskrzydłowy minął naszego obrońcę oraz bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 22 minucie piłkę w środku pola przejął Krystian Wawrzyniak i ładnie wyłożył futbolówkę Damianowi Baziukowi, który w sytuacji sam na sam zdobył gola uderzeniem po ziemi przy słupku. W 24 minucie idealną sytuację do zdobycia bramki zmarnował Krystian Bielak, którego uderzenie w sytuacji sam na sam wybronił bramkarz gości. Świetne prostopadłe podanie w tej akcji posłał Tomasz Kiszczak. W 45 minucie piłkarze Dolpaszu po kontrze wyszli dwóch zawodników na jednego naszego obrońcę. Po szybkiej klepce zawodnik ze Skokowej zdobył bramkę uderzeniem z bliska na 1:2.
Na początku drugiej połowy w 47 minucie Damian Baziuk posłał prostopadłą piłkę do Adriana Knefla, który w sytuacji sam na sam zdobył bramkę na 2:2. W 49 minucie zawodnik Dolpaszu obrócił się z piłką na 16 metrze i uderzył w słupek. W 66 minucie Dolpasz po wrzutce z boku i pięknej główce wyszedł na prowadzenie 3:2. Chwilę później w 70 minucie Damian Baziuk uderzeniem przy słupku z 15 metrów zdobył bramkę wyrównującą na 3:3. W 75 minucie obrońca Dolpaszu faulował w polu karnym mijającego go Norberta Radgowskiego i sędzia spotkania wskazał na rzut karny. Gola z jedenastki na 4:3 zdobył Krystian Bielak. W końcówce meczu w 90 minucie gola stadiony świata zdobył Damian Baziuk, który fantastycznym silnym uderzeniem z ponad 20 metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki Dolpaszu.
Ostatecznie Sokół pokonał Dolpasz Skokowa 5:3. Jest to pierwsze w historii naszej drużyny wygrane spotkanie z drużyną z A klasy. W dotychczasowych meczach sparingowych najwyżej remisowaliśmy z wyżej notowanymi rywalami. Co prawda, na początku tego sezonu w Pucharze Polski w rzutach karnych pokonaliśmy A-klasowy Plon Gądkowice, ale w regulaminowym czasie był remis 1:1.
W najbliższą niedzielę 4 lutego o godz. 11 na stadionie w Miliczu gramy kolejny sparing z silnym A-klasowym rywalem LKS Czarnylas.

Sokół Kaszowo – Dolpasz Skokowa 5:3
(gole dla Sokoła: Baziuk 22’, 70’ i 90’, Knefel 47’, K. Bielak 75k.’)

Kamil Nowak – Kacper Mielnik, Adrian Bielak, testowany, Mariusz Mocydlarz – Krystian Wawrzyniak, Maciej Balwar, Norbert Radgowski, Tomasz Kiszczak – Damian Baziuk, Krystian Bielak oraz Adrian Knefel, Kamil Szewczyk, Emil Sobieski. Trener: Adam Sadowski.