Efektowne pożegnanie z klasą C

W niedzielę 19 czerwca Sokół Kaszowo pokonał na wyjeździe 8:0 Błękitnych Pawłów Trzebnicki w meczu ostatniej 26 kolejki klasy C. Na zakończenie sezonu nasza drużyna zajęła 2 miejsce w tabeli klasy C i tym samym wywalczyła sobie awans do klasy B.

Mecz ostatniej kolejki klasy C nasza drużyna rozegrała na wyjeździe z Błękitnymi Pawłów Trzebnicki. Spotkanie zostało rozegrane na boisku we Wszmirowie, gdzie swoje spotkania rozgrywają Błękitni. W ostatnim meczu sezonu trener Sokoła Jacek Radgowski wystawił w pierwszej jedenastce wszystkich zawodników, pełniących zazwyczaj w meczach role rezerwowych. Kapitanem naszej drużyny w niedzielnym meczu był po raz pierwszy Kazimierz Gil.
Już w 2 minucie Sokół objął prowadzenie. Po prostopadłym podaniu od Macieja Balwara bramkę na 1:0 dla Kaszowa w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Kazimierz Gil. W 4 minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu w polu karnym na Norbercie Radgowskim. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Emil Sobieski, dla którego była to debiutancka bramka w barwach Sokoła. W 10 minucie było już 3:0. Po akcji z prawej strony Damiana Baziuka i mocnym dośrodkowaniu w pole karne, obrońca Pawłowa skierował piłkę do własnej bramki. W 14 minucie kolejnego samobója tym razem z główki zdobył ponownie po dośrodkowaniu Damiana Baziuka obrońca gości. Do przerwy wynik meczu się nie zmienił i Sokół prowadził 4:0.
W 56 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzenie Damiana Baziuka obronił świetnie spisujący się golkiper gospodarzy. W 62 minucie bramkę na 5:0 zdobył uderzeniem tuż przy słupku Kazimierz Gil (asysta Jacek Radgowski). W 70 minucie było już 6:0. Damian Baziuk po podaniu od Tomasza Kiszczaka wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 73 minucie w słupek uderzył Karol Kiszczak, a piłkę w siatce po dobitce umieścił Adrian Bielak. Sędzia spotkania Pan Wojciech Kozak odgwizdał jednak w tej sytuacji pozycję spaloną. W 75 minucie bramkę na 7:0 zdobył uderzeniem z bliska Kazimierz Gil, który tym samym zanotował pierwszego w życiu hattricka. Asystę zaliczył Maciej Balwar. W 82 minucie wynik meczu na 8:0 ustalił Damian Baziuk, który zdobył bramkę uderzeniem głową po wrzutce Karola Kiszczaka. Ostatecznie Sokół na zakończenie sezonu i pożegnanie z klasą C pokonał na wyjeździe Błękitnych Pawłów Trzebnicki 8:0.
Sensacyjnej porażki 2:7 w Łapczycach doznał lider tabeli Sokół Ujeździec Mały, przez co na koniec sezonu nasze drużyny zrównały się liczbą punktów – po 69. Mistrzem ligi został jednak Sokół Ujeździec Mały, który ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Błękitni Pawłów Trzebnicki – Sokół Kaszowo 0:8
(gole: Gil 2’, 62’ i 75’, Baziuk 70’ i 82’, Sobieski 6k., samobójcze 10’ i 14’)