Cenna wygrana w Oleśnicy

W niedzielę 13 października Sokół Kaszowo w meczu 8. kolejki klasy B pokonał na wyjeździe 2:1 Akademię Piłkarską Oleśnica. Obie bramki dla Sokoła strzelił Krystian Bielak.

Wyjazdowy mecz z Akademią Piłkarską Oleśnica mieliśmy okazję zagrać na głównej płycie stadionu w Oleśnicy. Mimo braku szerokiej kadry i kilku ważnych zawodników byliśmy mocno zdeterminowani, aby przywieźć z Oleśnicy 3 punkty. Już w 1 minucie w swoim stylu prawie sami sobie strzeliliśmy bramkę. Na szczęście w porę nasi obrońcy naprawili swój błąd i udało nam się uniknąć straty gola na początku meczu, co na pewno mocno pocięłoby nam skrzydła. A tak to nasza drużyna zdominowała rywala. Już w 3 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Krystian Bielak zdobył piękną bramkę uderzeniem z 17 metrów przy słupku. W 20 minucie strzeliliśmy gola na 2:0. Kamil Szewczyk przy linii końcowej odebrał piłkę obrońcy Oleśnicy i podał futbolówkę na 14 metr do Wiktora Sobkowiaka. Uderzenie naszego pomocnika obronił bramkarz gospodarzy, ale przy dobitce z bliska Krystiana Bielaka był bezradny. W 23 minucie szarżujący z prawej strony Norbert Radgowski trafił w poprzeczkę. W 25 minucie sam na sam z bramkarzem po zagraniu Szymona Tycy wyszedł Krystian Bielak, ale uderzył obok słupka. W 33 minucie obok słupka uderzał Wiktor Sobkowiak, który w 45 minucie po klepce z Krystianem Bielakiem wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego lob w idealnej okazji przeleciał nad poprzeczką. Do przerwy wygrywaliśmy tylko 2:0, choć powinniśmy przynajmniej zdobyć jeszcze 2 gole.
W 2 połowie kontynuowaliśmy ataki na bramkę gospodarzy. W 48 minucie po strzale Wiktora Sobkowiaka piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki AP Oleśnica. W 53 minucie najlepszą okazję stworzyli sobie gospodarze. Uderzenie ich pomocnika trafiło w słupek, a dobitkę efektowną paradą wybronił nasz bramkarz Miłosz Zbierant. W 58 minucie z rzutu wolnego z 17 metrów nad poprzeczką uderzał Adrian Bielak. W 68 minucie sędzia meczu Pani Anetta Adamczuk podyktowała rzut karny dla Sokoła po faulu w szesnastce na Tomaszu Kiszczaku. Niestety, bramkarz gospodarzy wyczuł intencję naszego napastnika Krystiana Bielaka i zdołał sparować na rzut rożny jego uderzenie przy słupku. W 78 minucie po braku w komunikacji naszych obrońców z bramkarzem piłka minimalnie przeleciała nad opuszczoną bramką Sokoła. W 87 minucie uderzenie Szymona Tycy sparował bramkarz Oleśnicy, a Mateusz Babiarz z najbliższej odległości zamiast do siatki uderzył piłkę nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry AP Oleśnica miała rzut wolny po którym w polu karnym panowało wielkie zamieszanie, a gola z bliska zdobył dla gospodarzy Sebastian Żurek. Ostatecznie wygraliśmy mecz z AP Oleśnica 2:1 i przywieźliśmy do Kaszowa 3 punkty z trudnego terenu.
W najbliższą niedzielę 20 października w meczu derbowym na boisku w Kaszowie o godz. 11 podejmiemy Płomienia Krośnice.

Akademia Piłkarska Oleśnica – Sokół Kaszowo 1:2
(Sebastian Żurek 90+1’ – Krystian Bielak 3’ i 20’)