Duży niedosyt po remisie z Krośnicami

W niedzielę 20 października Sokół Kaszowo w meczu derbowym powiatu milickiego w klasie B zremisował u siebie 1:1 z Płomieniem Krośnice. Gola dla Sokoła z rzutu karnego strzelił Krystian Bielak.

Początek meczu derbowego był dość wyrównany. Dopiero z czasem po około 10 minutach przewagę zaczęła osiągać nasza drużyna. W 14 minucie groźne uderzenie Huberta Grzywaczewskiego z 16 metrów przy słupku na rzut rożny wybił świetnie spisujący się w bramce Płomienia Filip Kurzela. W 15 minucie po wrzutce z rzutu rożnego Wiktora Sobkowiaka, Adrian Bielak z główki trafił w poprzeczkę. W 25 minucie świetną okazję do zdobycia bramki miał Norbert Radgowski, którego strzał został zablokowany. W 42 minucie po wrzutce z lewej strony Norberta Radgowskiego piłkę ręką w polu karnym zatrzymał obrońca Płomienia Dawid Tokaj, za co sędzia spotkania Pan Adrian Jeż podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Krystian Bielak i do przerwy Sokół wygrywał 1:0.
W 57 minucie po dośrodkowaniu Płomienia w nasze pole karne piłkę uderzeniem głową w bramce umieścił Mateusz Płóciennik. Sędzia boczny wskazał jednak pozycję spaloną i sędzia główny nie uznał gola. W 62 minucie sam na sam z bramkarzem Płomienia wyszedł Krystian Wawrzyniak, którego uderzenie obronił bramkarz gości Filip Kurzela. W 71 minucie groźne uderzenie na bramkę Sokoła tuż obok słupka oddał nasz były zawodnik Adrian Knefel. W 73 minucie groźny strzał Wiktora Sobkowiaka wybronił bramkarz gości. W końcówce Płomień odważniej zaatakował. W 88 minucie napastnik Płomienia Michał Ciupak zagrał piłkę na 15 metr do Tadeusza Stolarka, który zdobył gola uderzeniem przy słupku. Mecz derbowy zakończył się ostatecznie remisem 1:1. Jest to bardzo rozczarowujący dla nas wynik, gdyż czuliśmy, że powinniśmy ten mecz wygrać.
W najbliższą niedzielę 27 października o godz. 11 na stadionie w Miliczu zagramy kolejny mecz derbowy. Rywalem będą nasi dobrzy znajomi z UKS Postolin.

Sokół Kaszowo – Płomień Krośnice 1:1
(gole: Krystian Bielak 42’k. – Tadeusz Stolarek 88’)

Miłosz Zbierant – Hubert Grzywaczewski, Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Kamil Szewczyk – Mateusz Babiarz (85 Piotr Romańczuk), Szymon Tyca, Tomasz Kiszczak, Wiktor Sobkowiak, Norbert Radgowski (46 Krystian Wawrzyniak) – Krystian Bielak (46 Damian Baziuk). Trener: Maciej Balwar.