Żegnaj B klaso!!

W niedzielę 27 czerwca na zakończenie sezonu w klasie B Sokół Kaszowo pewnie pokonał na wyjeździe w meczu derbowym 5:1 UKS Postolin. Sezon zakończyliśmy bez porażki i wygraliśmy ligę z przewagą 4 punktów nad Płomieniem Krośnice.

Do ostatniego meczu sezonu przystępowaliśmy bez jakiejkolwiek presji pewni mistrzostwa ligi. Derby Parafii rozpoczęły się świetnie dla Sokoła. Już w 2 minucie po prostopadłym podaniu od Norberta Radgowskiego sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Jarosław Płaziuk, który uderzeniem po ziemi zdobył gola na 1:0. W 19 minucie było 2:0. Gola po rajdzie lewą stroną i uderzeniem z bliska po ziemi między nogami bramkarza strzelił Norbert Radgowski. W 29 minucie Postolin strzelił kontaktową bramkę. Po wrzutce z rzutu wolnego bramkę uderzeniem z główki strzelił Tomasz Radziszewski. W 41 minucie mieliśmy jeszcze rzut karny po tym jak obrońca gospodarzy zagrał piłkę w polu karnym. Uderzenie z jedenastki Krystiana Bielaka zdołał jednak wybronić strzegący bramki Postolina Patryk Goczling. Do przerwy było 2:1 dla naszej drużyny.
W 51 minucie strzeliliśmy gola na 3:1. Po podaniu od Norberta Radgowskiego bramkę uderzeniem po ziemi przy słupku strzelił Jarek Płaziuk. W 72 minucie kolejną bramkę na 4:1 zdobył uderzeniem z 13 metrów Mateusz Babiarz. Piłka po uderzeniu odbiła się rykoszetem od obrońcy i wpadła tuż przy słupku po ręce bramkarza. W 90 minucie wynik meczu na 5:1 dla Sokoła przepiękną bombą z 15 metrów przy słupku ustalił Norbert Radgowski.
Sokół Kaszowo ostatecznie pokonał UKS Postolin 5:1 i efektownie pożegnał się z rozgrywkami klasy B. W nowym sezonie będziemy już rywalizować na wyższym poziomie rozgrywkowym w klasie A. Kolegom z Postolina dziękujemy za dobry mecz derbowy toczony w duchu fair play i życzymy powodzenia w nowym sezonie klasy B. Mateuszowi Wybierale gratulujemy zdobycia tytułu króla strzelców klasy B z 33 strzelonymi golami.

UKS Postolin – Sokół Kaszowo 1:5
(gole: Tomasz Radziszewski 29’ – Jarosław Płaziuk 2’ i 51’, Norbert Radgowski 19’ i 90’, Mateusz Babiarz 72’)

Miłosz Zbierant – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Kamil Szewczyk, Mateusz Babiarz – Krystian Bielak, Mateusz Pękalski, Łukasz Matuszewski (52’ Kacper Mielnik), Jacek Radgowski – Jarosław Płaziuk, Norbert Radgowski. Trener: Maciej Balwar.