Serie A wita!

W niedzielę 20 czerwca w meczu 25 kolejki klasy Sokół Kaszowo pokonał w meczu u siebie 3:0 Akademię Piłkarską Oleśnica i na kolejkę przed końcem sezonu zapewnił sobie wygranie ligi i awans do klasy A.

Przed niedzielnym meczem wiedzieliśmy, że musimy wykonać być może ostatni krok i pokonać Akademię Piłkarską Oleśnica, z którą w rundzie jesiennej po zaciętym spotkaniu na wyjeździe zremisowaliśmy 1:1. Liczyliśmy też, że goniący nas Płomień Krośnice straci punkty w Bukowince, co zapewniło by nam awans w niedzielę.
Mecz z Oleśnicą był toczony w ogromnym upale. Ciężko było wytrzymać na dworze w tak dużym skwarze, a co w ogóle mówić o graniu. Mecz w pierwszej połowie był dość wyrównany z naszą lekką przewagą. W 33 minucie Norbert Radgowski z lewej strony dośrodkował w pole karne, gdzie piękną bramkę uderzeniem z pierwszej piłki przy słupku strzelił Krystian Bielak, dla którego było to 7 trafienie w sezonie. Do przerwy było 1:0 dla naszej drużyny.
Druga połowa to już pełna dominacja naszego zespołu. W 51 i 65 minucie trafialiśmy w poprzeczki po uderzeniach Jarosława Płaziuka z główki i Adriana Bielaka z rzutu wolnego. W końcu w 67 minucie podwyższyliśmy wynik meczu na 2:0. Po akcji z lewej strony pola karnego Jarosława Płaziuka, piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Wiktora Sobkowiaka, który uderzeniem z bliska strzelił swoją 16 bramkę w sezonie. W tej akcji ofiarnie interweniował bramkarz APO Maciej Wołodkiewicz, który podczas upadku doznał kontuzji kolana i zszedł z boiska. Do bramki wszedł jeden z obrońców gości. W 90 minucie po świetnym podaniu od Mariusza Mocydlarza gola uderzeniem przy słupku na 3:0 dla Sokoła strzelił Jarosław Płaziuk i takim wynikiem zakończył się mecz. Była to 14. bramka dla Sokoła strzelona przez Jarka w rundzie wiosennej. Jesienią nasz nowy snajper strzelił jeszcze 6 bramek w barwach Łaz i w sumie ma na swoim koncie strzelonych 20 bramek w tym sezonie B klasy.
Po końcowym gwizdku czekaliśmy jeszcze kilka minut na środku boiska na wieści z Bukowinki, gdzie Olimpia ostatecznie zremisowała 1:1 z Płomieniem Krośnice. Po tej informacji na środku boiska rozpoczęło się świętowanie. Wystrzeliły korki od szampana i zawodnicy wpadli w euforię. Drużynie gratulacje złożyli obecni na meczu: burmistrz gminy Milicz Piotr Lech, wiceburmistrz Łukasz Rokita i prezes OSiR Jacek Biernat.
Teraz w najbliższą niedzielę 27 czerwca o godz. 11 na boisku w Postolinie zagramy w Derbach Parafii z miejscowym UKS-em. Ten mecz będzie także pożegnaniem naszej drużyny z B klasą. Od sierpnia będziemy rywalizować już w składającej się z 16 zespołów A klasie. Czeka nas wiele ciężkich i wymagających meczów. Przed nowym sezonem chcemy utrzymać trzon drużyny, co powinno nam zapewnić spokojne utrzymanie w A klasie. Żeby jednak móc rywalizować na równi z wszystkimi drużynami z A klasy będziemy musieli wzmocnić kadrę o 3-4 trenujących zawodników. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że intensywność gry w A klasie jest dużo wyższa niż w B klasie i ciężko będzie podjąć zaciętą rywalizację przez 90 minut z silnym rywalem nie posiadając szerokiej kadry i mocnej ławki rezerwowych.

Sokół Kaszowo – AP Oleśnica 3:0
(gole: Krystian Bielak 33', Wiktor Sobkowiak 67', Jarosław Płaziuk 90')

Miłosz Zbierant – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Jacek Radgowski, Kamil Szewczyk – Wiktor Sobkowiak, Mateusz Pękalski, Krystian Bielak, Norbert Radgowski – Łukasz Matuszewski (46' Mariusz Mocydlarz), Jarosław Płaziuk. Trener: Maciej Balwar.