Wysoka wygrana w derbach z Cieszkowem

W niedzielę 21 maja Sokół Kaszowo na stadionie w Miliczu pokonał 6:0 Pogoń Cieszków w meczu derbowym powiatu milickiego w klasie B.

Rywalem naszej drużyny w niedzielnym meczu derbowym był lokalny rywal – Pogoń Cieszków, który pokonał naszą drużynę w rundzie jesiennej 4:1. Mając w pamięci porażkę w Cieszkowie bardzo chcieliśmy się zrewanżować piłkarzom Pogoni.
Od początku niedzielnego spotkania to Sokół dominował na boisku w Miliczu. W 14. min stworzyliśmy sobie dogodną okazję. Niestety, Damian Baziuk w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości uderzył obok słupka. W końcu w 19 minucie padł gol dla naszej drużyny. Bartosz Smoczyk z rzutu wolnego uderzył w słupek. Piłkę przejął Marcin Horbik, który odegrał ją do Damiana Smok. Przy próbie strzału D. Smoka piłkę wybił jednak obrońca Pogoni. Futbolówka trafiła do stojącego na 15 metrze Damiana Baziuka, którego strzał zablokowali obrońcy. Piłka wpadła jednak pod nogi Adriana Knefla, który w zamieszaniu strzałem z bliska zdobył gola na 1:0 dla Sokoła. W 22 minucie po groźnej akcji naszej drużyny lewoskrzydłowy Adrian Knefel wbił piłkę w pole karne, a obrońca Pogoni wybijając futbolówkę trafił w słupek po czym piłka wyszła na rzut rożny. Do rogu podszedł Damian Baziuk, po którego dośrodkowaniu pięknego gola strzałem głową strzelił będący kapitanem naszej drużyny w tym meczu Adrian Bielak. Było to premierowy gol Adriana w barwach Sokoła Kaszowo!! W 30 minucie Sokół wyszedł z szybką kontrą. Biegnący prawą stroną Piotr Romańczuk wystawił piłkę na prawie już pustą bramkę Damianowi Smokowi, który w idealnej sytuacji uderzył jednak obok słupka. W 32 minucie po groźnym strzale Dawida Ratajczyka za Pogoni z 17 metrów piłka otarła się o poprzeczkę i wyszła na aut bramkowy. Chwilę później zawodnik Pogoni wyszedł sam na sam z Miłoszem Zbierantem, który przytomnym wyjściem skrócił kąt i odbił uderzenie rywala nogami. W 40 minucie było 3:0 dla naszej drużyny. Damian Smok prostopadłą piłką wypuścił na prawym skrzydle Damiana Baziuka, który mając dużo czasu mierzonym strzałem umieścił futbolówkę przy słupku. Minutę później było już 4:0. Z piłką do przodu wyrwał się środkowy obrońca Adrian Bielak, który po wymanewrowaniu dwóch rywali podał piłkę na prawą stronę do Damiana Smoka. Smok odegrał piłkę do Adriana Bielaka, który chciał efektownym strzałem piętką z 7 metrów umieścił piłkę w siatce. Uderzenie naszego stopera trafiło w nogę bramkarza. Na szczęście piłka trafiła do Damiana Baziuka, który strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce. Do przerwy było 4:0 dla naszej drużyny.
W 62 minucie biegnący prawą stroną Damian Smok wyłożył piłkę Krystianowi Bielakowi, który z kilku metrów umieścił piłkę w pustej bramce i było 5:0. W końcu w 77 minucie Smok sam strzelił bramkę. Po wypuszczeniu od Norberta Radgowskiego, Damian Smok wygrał pojedynek z rywalem i wrzucił piłkę w bramkę. Lecącą w światło bramki piłkę dobił obrońca Pogoni. W ten sposób padła bramka na 6:0 dla Kaszowa. W 82 minucie pięknie z 14 metrów uderzył rezerwowy Krystian Adler, którego groźny strzał wybronił bramkarz Pogoni. W 87 minucie kontuzji kolana doznał Bartosz Smoczyk i mecz kończyliśmy w dziesięciu. Więcej bramek w meczu nie padło i Sokół wygrał zasłużenie derby powiatu 6:0! Arbitrem spotkania był Pan Grzegorz Węglewski z Godzieszowej.

Sokół Kaszowo – Pogoń Cieszków 6:0
(gole: Baziuk 40 i 44, Knefel 19, A. Bielak 23, K. Bielak 62, Smok 77)

Miłosz Zbierant – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Mariusz Mocydlarz, Bartosz Smoczyk – Piotr Romańczuk (54 Krystian Bielak), Maciej Balwar (78 Andrzej Maniecki), Norbert Radgowski, Adrian Knefel (46 Krystian Wawrzyniak) – Damian Smok (80 Kazimierz Gil), Damian Baziuk (71 Krystian Adler). Trener: Adam Sadowski.