Wygrana batalia z Biedaszkowem Wielkim!!

Chyba najbardziej emocjonujący bój w historii naszego klubu Sokół Kaszowo stoczył w wyjazdowym meczu z Orłem Biedaszków. Po niesamowitym boju i grze w osłabieniu pokonaliśmy w niedzielę 28 maja Orła 5:4!!!

Na mecz z Orłem wyszliśmy w ofensywnym ustawieniu 1-4-4-2 chcąc odważnie zaatakować wicelidera klasy B. Generalnie przez cały mecz mieliśmy przewagę i przede wszystkim więcej biegaliśmy niż rywale. Niestety, Orzeł dosyć łatwo strzelał nam bramki po stałych fragmentach gry.
W rozgrywanym na boisku w Brzeziu meczu prowadzenie w 5 minucie objęli gospodarze. Uderzenie Błażeja Kalinowskiego z rzutu wolnego z 20 metrów nad murem przepuścił pod pachą Kamil Nowak i Orzeł prowadził 1:0. Sokół szybko odpowiedział golem w 7 minucie. Uderzenie w sytuacji sam na sam z Adrianem Kneflem obronił bramkarz Orła Dariusz Duży, jednak przy dobitce Damiana Baziuka golkiper gospodarzy był już bezradny. W 16 minucie sędzia spotkania Pan Damian Dumycz z Wrocławia podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul w polu karnym Adriana Bielaka. Uderzenie z jedenastki Błażeja Kalinowskiego obronił nasz bramkarz Kamil Nowak. Jednak przy dobitce nasz golkiper był już bezradny. W 20 minucie było już 2:2. Uderzenie szarżującego Damiana Baziuka wybronił bramkarz Orła, jednak naciskany przez Adriana Knefla obrońca Biedaszkowa Krystian Gogacz wpakował piłkę do własnej bramki. Po tej bramce Sokół bardzo mocno zaatakował Orła. W 41 minucie Adrian Knefel uderzył w słupek, a w 43 minucie ten sam zawodnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy uderzył minimalnie obok słupka. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 45 minucie. Po rzucie rożnym gospodarzy niekryty w polu karnym zawodnik Orła zdobył dla swojej drużyny bramkę z główki na 3:2.
W 2 połowie znowu się rzuciliśmy na rywali. Niestety, przez pierwsze 15 minut nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Na dodatek w 58 minucie przy stanie 2:3 czerwoną kartkę za faul w akcji ratunkowej ujrzał Mariusz Mocydlarz. Ostatnie pół godziny graliśmy w osłabieniu, jednak cały czas wierzyliśmy w pokonanie Orła. W 61 minucie rozegraliśmy fantastyczną akcję. Maciej Balwar krótko rozegrał piłkę na prawym skrzydle do Damiana Baziuka. Nasz napastnik wrzucił piłkę w pole karne, gdzie gola uderzeniem z pierwszej piłki przy słupku zdobył Adrian Knefel i było 3:3. Niestety, 2 minuty później gospodarze znowu prowadzili i znowu strzelili bramkę po stałym fragmencie gry! Zawodnik Orła uderzył piłkę z rzutu wolnego nad murem przy słupku i precyzyjnym strzałem pokonał Kamila Nowaka. Wówczas było 4:3 dla Biedaszkowa. Wielkie emocje w meczu się jednak nie skończyły, bo nasi piłkarze walczyli i biegali za dwóch. W 65 minucie gola zdobył Norbert Radgowski, jednak sędzia słusznie odgwizdał minimalną pozycję spaloną Krystiana Bielaka, który dogrywał do Norbiego. W 81 minucie Tomasz Kiszczak wrzucił piłkę w pole karne. Z piłką minął się wychodzący z bramki Dariusz Duży i Maciej Balwar uderzeniem z najbliższej odległości do pustej bramki trafił na 4:4. W 86 minucie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę! Po kontrze i podaniu od Krystiana Bielaka, z piłką na dwóch obrońców pobiegł świetnie dysponowany tego dnia Damian Baziuk. Nasz napastnik minął najpierw jednego stopera, potem drugiego i posłał precyzyjny strzał na bramkę z 16 metrów. Piłka wpadła w samo okienko bramki Orła, dzięki czemu wygraliśmy 5:4!!!!
Wielka radość po wygranej z wiceliderem klasy B w niesamowicie emocjonującym meczu i grze w osłabieniu przez ponad 30 minut!!!!

Orzeł Biadaszków Wielki – Sokół Kaszowo 4:5
(gole dla Sokoła: Damian Baziuk 7’ i 86’, Krystian Gogacz-sam. 20’, Adrian Knefel 61, Maciej Balwar 81’)

Kamil Nowak – Marcin Horbik, Mariusz Mocydlarz, Adrian Bielak, Krystian Zbierant – Norbert Radgowski (89 Krystian Adler), Łukasz Matuszewski (46 Tomasz Kiszczak), Maciej Balwar, Krystian Wawrzyniak (64 Krystian Bielak) – Damian Baziuk, Adrian Knefel (71 Arkadiusz Krupa). Trener: Adam Sadowski.