Wartościowy sparing z Victorią Zawonia

W niedzielę 28 lutego w trzecim tegorocznym sparingu Sokół Kaszowo na stadionie w Miliczu zremisował 2:2 z A-klasową Victorią Zawonia.

Nasz dzisiejszy rywal to obecnie 6. drużyna klasy A, a dwa i trzy sezony temu Victoria rywalizowała z naszym zespołem o czołowe lokaty w klasie B.
Niedzielny sparing wypadł bardzo dobrze w naszym wykonaniu. Z naszych zawodników powoli schodzi zmęczenie z początku okresu przygotowawczego. Co najważniejsze, trener poza nieobecnym Mateuszem Babiarzem miał do dyspozycji cały trenujący skład, co było widoczne na murawie.
W 10 minucie po prostopadłym podaniu Krystiana Bielaka sam na sam z bramkarzem Victorii wyszedł Jarosław Płaziuk, który uderzył jednak w wychodzącego golkipera. W 18 minucie po stałym fragmencie i uderzeniu z 14 metrów w poprzeczkę trafił Mariusz Mocydlarz. W końcu w 38 minucie objęliśmy zasłużone prowadzenie, gdyż w pierwszej połowie to nasza drużyna prowadziła grę. Po rajdzie z lewej strony i uderzeniu Norberta Radgowskiego, piłka trafiła pod nogi Piotra Kozieła, który uderzeniem z 10 metrów po ziemi pokonał bramkarza Zawoni.
Druga połowa zaczęła się lepiej dla naszych rywali. W 54 minucie w sytuacji sam na sam napastnik Victorii Dawid Kmieć przelobował naszego bramkarza Miłosza Zbieranta i zdobył bramkę na 1:1. W 74 minucie sędzia sparingu podyktował karnego dla Zawoni za faul na napastniku rywala naszego stopera Kamila Szewczyka. Drugiego gola w meczu uderzeniem z jedenastki zdobył Dawid Kmieć. W końcówce meczu Sokół rzucił się do ataku. W 80 minucie Jarosław Płaziuk z bliska w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka. W 81 minucie nasz nowy napastnik zdobył w końcu przy trzeciej sytuacji bramkę. Po wrzutce z rzutu wolnego Kamila Szewczyka, Jarosław Płaziuk uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie zacięty sparing zakończył się remisem 2:2. Dziękujemy drużynie z Zawoni za wartościowy sparing.
Kolejny mecz sparingowy rozegramy na stadionie w Miliczu w niedzielę 7 marca o godz. 14 z grającą od wielu lat w A klasie Iskrą Pasikurowice.

Sokół Kaszowo – Victoria Zawonia 2:2
(gole: Piotr Kozieł 38’, Jarosław Płaziuk 81’ – Dawid Kmieć 54’ i 74’k.)

Miłosz Zbierant – Mariusz Mocydlarz, Adrian Bielak, Kamil Szewczyk, Marcin Horbik – Piotr Kozieł, Krystian Bielak, Mateusz Pękalski, Norbert Radgowski – Damian Baziuk, Jarosław Płaziuk oraz Jacek Radgowski, Wiktor Sobkowiak, Konrad Rak, Paweł Nowak, Arkadiusz Krupa.