Sokół Kaszowo na Turnieju Doliny Baryczy

W sobotę 27 czerwca Sokół Kaszowo rywalizował na stadionie w Miliczu w XXI Turnieju Piłki Nożnej Doliny Baryczy o Puchar Burmistrza Gminy Milicz. Nasza drużyna przegrała w turnieju mecze z Baryczą Milicz 0:1 oraz Plonem Gądkowice 0:4 i zajęła 3 miejsce.

W XXI Turnieju Piłki Nożnej Doliny Baryczy o Puchar Burmistrza Gminy Milicz rywalizowały 3 drużyny: Plon Gądkowice (5. drużyna klasy A), Barycz Milicz (3. drużyna klasy B) oraz Sokół Kaszowo (od nowego sezonu klasa C). Grano każdy z każdym, 2 razy po 25 minut (w sumie 50 minut)
Na otwarcie turnieju graliśmy z Baryczą Milicz. Już w 8 minucie Sokół objąć prowadzenie, jednak strzał Krystiana Bielaka z 13 metrów powędrował minimalnie obok słupka. W 15 minucie sytuację sam na sam z naszym bramkarzem zmarnował napastnik Baryczy Dawid Andrzejczyk, który wcześniej wymanewrował stoperów Kaszowa. Do przerwy było 0:0. W 7. minucie 2. połowy Kaszowo miało 100% do zdobycia gola. Damian Baziuk z prawej strony pola karnego wyłożył piłkę na czystą pozycję Krystianowi Adlerowi, który jednak źle trafił w piłkę stojąc 6 metrów przed bramką. Ta sytuacja zemściła się 3 minuty później, kiedy to Milicz strzelił bramkę z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 47 minucie uderzenie Macieja Balwara z 17 metrów odbiło się od obrońcy i powędrowało minimalnie obok słupka bramkarza Milicza. W 49 minucie bramkarz Milicza wyłapał strzał z dystansu Sebastiana Gryglewicza. Ostatecznie Sokół po zaciętym pojedynku przegrał z 3. drużyną B klasy 0:1.
W drugim meczu naszym rywalem był Plon Gądkowice. Kaszowianie dorównywali rywalom mniej więcej do 20 minuty meczu. Wówczas nasza drużyna opadła z sił, grając dwa mecze pod rząd. Plon był wypoczęty, gdyż grał pierwsze spotkanie tego dnia. Zresztą przez cały mecz padał ulewny deszcz. W 20 minucie Plon objął prowadzenie po akcji braci Rajkiewiczów. Do przerwy było 1:0 dla Gądkowic. W 2 połowie grający w prawie najsilniejszym składzie A-klasowy Plon był zdecydowanie lepszy i strzelił nam kolejne 3 bramki wygrywając cały mecz 4:0.
W meczu o 1 miejsce Plon pewnie pokonał 2:0 Barycz Milicz. Królem strzelców turnieju został Adrian Rajkiewicz z Plonu (2 gole). Najlepszym bramkarzem Patryk Grzenda (Plon), a MVP turnieju organizatorzy wybrali Piotra Romanowicza (Plon).
XXI Turniej Doliny Baryczy zorganizowało Miejsko-Gminne Zrzeszenie LZS w Miliczu na czele z przewodniczącym Andrzejem Bucykiem.

Miłosz Zbierant (bramkarz), Amadeusz Partyka, Bogusław Kubiak, Krystian Zbierant, Artur Balwar, Tomasz Kiszczak, Sebastian Gryglewicz, Jacek Radgowski, Norbert Radgowski, Damian Baziuk, Krystian Bielak, Adrian Bielak, Maciej Balwar, Krystian Adler, Paweł Kuszerski. Trener: Jacek Radgowski.