Remis na wyjeździe w Oleśnicy

W niedzielę 8 listopada w meczu 12 kolejki klasy B Sokół Kaszowo zremisował na wyjeździe 1:1 mecz z Akademią Piłkarską Oleśnica. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Norbert Radgowski.

W przedostatnim meczu rundy jesiennej mierzyliśmy się na wyjeździe z wymagającym rywalem jakim okazała się Akademia Piłkarska Oleśnica. W pierwszej połowie przewagę w grze mieli gospodarze. Obie drużyny stworzyły sobie jednak po 2 sytuacje do zdobycia bramek. W 8 minucie uderzenie naszego skrzydłowego Norberta Radgowskiego z 17 metrów zatrzymało się na poprzeczce bramki gospodarzy. W 12 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Oleśnicy lecącą w okienko piłkę na rzut rożny wybił nasz golkiper Miłosz Zbierant. W 25 minucie gospodarze mieli swoją najlepszą okazję. Po dalekiej wrzutce piłkę w polu karnym przyjął napastnik AP Oleśnica, którego uderzenie w sytuacji sam na sam wybronił Miłosz Zbierant. W końcu w 40 minucie to Sokół otworzył wynik meczu. Jacek Radgowski podał piłkę wbiegającemu w pole karne Norbertowi Radgowskiemu, który potężnym uderzeniem przy słupku z 15 metrów pokonał golkipera z Oleśnicy. Do przerwy Sokół wygrywał w meczu 1:0.
W 2 połowę lepiej weszła nasza drużyna, która stworzyła sobie dwie świetne okazje do zdobycia bramki. W 58 minucie Norbert Radgowski po rajdzie z lewej strony uderzał na bramkę z ostrego kąta, ale jego uderzenie wybronił golkiper gospodarzy. Z kolei w 64 minucie po zagraniu od Jacka Radgowskiego będący w świetnej sytuacji Tomasz Kiszczak z bliska uderzył piłkę obok słupka. W 79 minucie gola zdobyli gospodarze. Po naszej stracie na lewej stronie obrony, prawy pomocnik gospodarzy podał piłkę w pole karne, gdzie futbolówkę przyjął niepilnowany Sebastian Żurek i mocnym uderzeniem z 12 metrów nie dał szans na skuteczną obronę naszemu bramkarzowi.
Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym remisem 1:1. Gospodarzom AP Oleśnica dziękujemy za zacięty mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.
Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli to w niedzielę 15 listopada o godz. 11 na boisku w Kaszowie rozegramy ostatni mecz rundy jesiennej. Naszym rywalem w spotkaniu derbowym będzie UKS Postolin.

AP Oleśnica – Sokół Kaszowo 1:1
(gole: Sebastian Żurek 79’ – Norbert Radgowski 40’)

Miłosz Zbierant – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Kamil Szewczyk – Mateusz Babiarz (78 Mariusz Mocydlarz), Jacek Radgowski, Mateusz Pękalski, Norbert Radgowski (67 Piotr Kozieł) – Wiktor Sobkowiak, Krystian Bielak (46 Tomasz Kiszczak).