Porażka w Pucharze ze Spartą Miłcz

W środę 5 sierpnia w meczu 1 rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu wrocławskiego Sokół Kaszowo przegrał u siebie 0:2 z beniaminkiem klasy A Spartą Miłcz i odpadł z dalszej rywalizacji w Pucharze Polski.

Rywalem naszej drużyny w 1. rundzie Pucharu Polski była Sparta Miłcz. Drużyna z gminy Wołów to nowy dla nas rywal z którym nigdy dotąd się nie mierzyliśmy. Sparta w minionym sezonie została mistrzem grupy pierwszej wrocławskiej klasy B i wywalczyła awans do klasy A. Był to pierwszy oficjalny mecz Sokoła w 2020 roku.
Trener Maciej Balwar ustawił naszą drużyną w wyjściowym ustawieniu 1-4-5-1. Od początku spotkania to Sokół posiadał przewagę w polu, a zespół gości nastawił się na grę z kontry. Mieliśmy w meczu wiele rzutów rożnych, których nie potrafiliśmy zamienić na bramkę. W 12 minucie po naszym rożnym piłkę w polu karnym przyjął Adrian Bielak, ale z kilku metrów uderzył nad poprzeczką. W 16 minucie mieliśmy kolejny rzut rożny, niestety goście przejęli piłkę i po kontrze szybki Mateusz Urbaniak strzelił nam bramkę. W 36 minucie mieliśmy świetną okazję do zdobycia gola, ale uderzenie z bliska Krystiana Wawrzyniaka wybronił bramkarz Sparty Hubert Kunda. Do przerwy było 0:1.
Dysponując szeroką kadrą trener Maciej Balwar w przerwie dokonał trzech zmian w składzie. W 2. połowie mieliśmy jeszcze większą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafiliśmy wypracować dogodnych okazji do zdobycia gola. Goście z Miłcza świetnie wyglądali w obronie, a wszystkie wrzutki wyłapywał wysoki bramkarz Sparty. W 71 minucie groźne uderzenie Konrada Raka pod poprzeczkę wybronił golkiper Sparty. W 78 minucie po wrzutce z rzutu wolnego Adrian Bielak w dogodnej okazji z kilku metrów źle trafił w piłkę. W końcówce otworzyliśmy się, część naszych obrońców poszła do przodu. W 2 minucie doliczonego czasu gry goście po kontrze strzelili bramkę na 2:0. Gola uderzeniem do pustej bramki strzelił Patryk Chmielewski.
Niestety, Sokół przegrał ze Spartą 0:2 i odpadł z rozgrywek Pucharu Polski. Gościom serdecznie gratulujemy i trzymamy za nich kciuki w kolejnych rundach tych renomowanych rozgrywek. Sędziami meczu byli Patryk Ogrodnik (główny) oraz Eugeniusz Ogrodnik i Michał Chorodeński z Wrocławia.
Nasz Sokół kolejny mecz, tym razem sparingowy, rozegra w niedzielę 9 sierpnia o godz. 11 na wyjeździe Sulimirczykiem Sulmierzyce.

Sokół Kaszowo – Sparta Miłcz 0:2
(gole: Mateusz Urbaniak 16’, Patryk Chmielewski 90+2’)

Miłosz Zbierant – Marcin Horbik (77 Mariusz Mocydlarz), Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Kamil Szewczyk (46 Kacper Mielnik) – Norbert Radgowski, Tomasz Kiszczak, Mateusz Pękalski (70 Krystian Bielak), Wiktor Sobkowiak (46 Jacek Radgowski), Krystian Wawrzyniak (46 Mateusz Babiarz) – Jarosław Gajowy (60 Konrad Rak). Trener: Maciej Balwar.