Pierwszy sparing z KS Piotrkowice za nami

W niedzielę 11 lutego Sokół Kaszowo w pierwszym meczu sparingowym w tym roku na stadionie miejskim w Miliczu pokonał 3:1 KS Piotrkowice. Gole dla naszej drużyny strzelali: Adrian Knefel 2, Damian Baziuk 1.

Rywalem naszej drużyny w pierwszym sparingu był KŚ Piotrkowice, 6. drużyna grupy I klasy B. Nasz zespół do sparingu przystąpił w mocno osłabionym składzie bez kilku ważnych zawodników. Trener Adam Sadowski ustawił drużynę w nowym ofensywnym ustawieniu 1-3-5-2.
Początek spotkania należał do gości, którzy w ciągu dwóch minut mogli strzelić 2 bramki. W pierwszej sytuacji po krótko rozegranym rzucie rożnym zawodnik z Piotrkowic uderzył nad poprzeczką, a w następnej akcji w słupek. Sokół niespodziewanie w 6 minucie wyszedł na prowadzenie po szybkiej kontrze. Grający na prawej pomocy Adrian Knefel wrzucił piłkę w pole karne do Damiana Baziuka, który uderzeniem z 15 metrów po ziemi przy słupku zdobył pierwszą bramkę dla naszej drużyny. Po tej bramce nasz zespół zaczął osiągać przewagę na boisku. W oczy rzucało się sprawniejsze operowanie piłką przez naszych piłkarzy. Trzeba też oddać, że drużyna z Piotrkowic starała się grać piłką i niedzielny sparing mógł podobać się kibicom obydwu drużyn. W 11 minucie Krystian Bielak w dobrej sytuacji do strzału trafił w bramkarza. W 27 minucie bombę z dystansu Norberta Radgowskiego w okienko sparował bramkarz gości. W 30 minucie po zagraniu ze środka pola Jacka Radgowskiego sam na sam z bramkarzem gości wyszedł Adrian Knefel i mierzonym strzałem zdobył drugą bramkę dla naszej drużyny. W 35 minucie Piotrkowice strzeliły gola kontaktowego. Napastnik gości zamknął akcję ofensywną swojej drużyny z lewej strony i silnym strzałem pokonał naszego golkipera Kamila Nowaka. Do przerwy wynik się nie zmienił i było 2:1 dla Sokoła.
Początek drugiej połowy był wyrównany. Później jednak to Sokół przejął inicjatywę na boisku. W 70 minucie nasza drużyna mogła zdobyć kolejną bramkę. Niestety, piłka po uderzeniu Damiana Baziuka odbiła się od dwóch słupków i wpadła w ręce bramkarza. W 80 minucie znowu sam na sam z bramkarzem wyszedł Adrian Knefel, który silnym strzałem umieścił piłkę w siatce i było 3:1. W 86 minucie najlepszy zawodnik Piotrkowic po dynamicznej akcji uderzył w poprzeczkę. Ostatecznie mecz sparingowy zakończył się wygraną naszej drużyny 3:1. Sędzią spotkania był Józef Bronowicki.
W drugim sparingu w piątek 16 lutego o godz. 18 na stadionie w Miliczu podejmiemy A-klasowy Keramzyt Szprudowo.

Sokół Kaszowo – KS Piotrkowice 3:1
(gole dla Sokoła: Adrian Knefel 35’ i 80’, Damian Baziuk 6’)