Łazy wygrały mecz na szczycie

W sobotę 12 maja w meczu na szczycie grupy III klasy B Sokół Kaszowo uległ na milickim stadionie 0:1 liderowi tabeli KS Łazy. Gola dla zwycięzców w 67 minucie strzelił Jarosław Kotwicki.

Obie drużyny na hitowy mecz B klasy wyszły w ustawieniu 1-4-5-1. Przez większą część meczu przewagę w polu miały Łazy, które prowadziły grę. W 21 minucie po kontrze Łaz najlepszy na boisku Jarosław Kotwicki wypuścił na czystą pozycję Szymona Zawadę, który w idealnej okazji uderzył nad poprzeczką. W 38 minucie Kotwicki wyszedł sam na sam z Kamilem Nowakiem, jednak nasz bramkarz zwycięsko wyszedł z tego pojedynku i wybronił groźne uderzenie. W 40 minucie Sokół stworzył sobie dobrą okazję. Po podaniu od Krystiana Bielaka, Jacek Radgowski minimalnie uderzył piłkę nad poprzeczką lobując bramkarza. W 42 minucie Łazy miały znowu idealną okazję do zdobycia bramki. Po dalekim wykopie od obrony Łaz, piłka minęła naszych defensorów i Jarosław Kotwicki znowu wyszedł sam na sam mając dużo czasu na oddanie strzału. Na szczęście drugi raz w pojedynku „oko w oko” lepszy był Kamil Nowak. Do przerwy było 0:0.
Na początku drugiej połowy to Sokół przycisnął. Między innymi groźnie z główki uderzał Jacek Biernat, który miał też dobrą okazję do strzału z rzutu wolnego z 18 metrów. W 56 minucie świetną okazję miały Łazy, jednak z kilku metrów Jakub Zawada uderzył obok słupka. W 67 minucie po naszej stracie w środku pola z akcją wyszedł Jarosław Kotwicki, który po klepce z Tomaszem Kochmańskim wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i zdobył bramkę. Pomimo naszych ataków w końcówce nie udało nam się zdobyć bramki i przegraliśmy mecz na szczycie 0:1. Gratulacje dla zwycięzców z Łaz, którzy zakończyli zwycięsko derby powiatu milickiego i są już bardzo blisko wywalczenia awansu do A klasy.

Sokół Kaszowo – KS Łazy 0:1
(gol: Jarosław Kotwicki 67’)

Kamil Nowak – Kacper Mielnik (46 Kamil Szewczyk), Adrian Bielak, Karol Kiszczak, Krystian Zbierant (80 Mariusz Mocydlarz) – Norbert Radgowski (82 Piotr Romańczuk), Tomasz Kiszczak (64 Łukasz Matuszewski), Sebastian Ławniczak, Jacek Radgowski, Adrian Knefel (64 Krystian Wawrzyniak) – Krystian Bielak (46 Jacek Biernat). Trener: Adam Sadowski.

SOKÓŁ KASZOWO – KS ŁAZY 0:1 (12.05.2018 r., 17 kolejka klasy B)