Dotacja z gminy przyznana

Gmina Milicz przyznała na działalność sportową Sokoła Kaszowo w 2018 roku dotację w wys. 15 tys. zł. Jest to kwota dotacji na tym samym poziomie, co w 2017 roku, która pozwoli na spokojne funkcjonowanie klubu w nowym roku.

Co ważne, dotacje w gminie Milicz są rozdzielane według uczciwego klucza, że kluby rywalizujące w tej samej klasie rozgrywkowej dostają dotację tej samej wysokości. Grające w klasie A Barycz Milicz, Barycz Sułów i Plon Gądkowice dostały na drużyny seniorów po 21 tys. zł, a grające w klasie B Sokół Kaszowo i UKS Postolin - po 15 tys. zł.
Gminna dotacja w 2017 rok stanowiła ok. 75 proc. dochodów naszego klubu i bez tego wsparcia nasz klub nie miałby środków na funkcjonowanie!
Za wsparcie dziękujemy też trzem sponsorom prywatnym bez których także ciężko byłoby nam spiąć nasz budżet w 2017 roku. Naszymi sponsorami w minionym roku byli: Zarządzanie Nieruchomością Małgorzata Uszyńska, Andrzej Gromko i firma Niko II Jacek Kuteraś Usługi Transportowe. Nasz klub wspierają także zawodnicy, którzy na mecze wyjazdowe jeżdżą własnymi samochodami, zrzekając się zwrotu za paliwo na rzecz klubu oraz płacą roczne składki członkowskie w wys. 30 zł.
Rozliczenie finansowe naszego klubu za 2017 rok i lata poprzednie jest dostępne na naszej stronie internetowej (sokol-kaszowo.futbolowo.pl) w zakładce "O klubie - Finanse". Jest tam ewidencjonowany każdy grosz. Co ważne, każdy wydatek w naszym klubie jest od dnia założenia jawny i jest to chyba jedyny taki przypadek klubu sportowego w Polsce.