Cenna wygrana w Bukowince

W niedzielę 4 października w meczu 7. kolejki klasy B Sokół Kaszowo pokonał na wyjeździe 4:1 dotychczasowego lidera tabeli Olimpię Bukowinka. Bohaterem meczu był Jarosław Gajowy, który w 6 minut ustrzelił hattricka klasycznego.

Do meczu z liderem B klasy Olimpią Bukowinką przystępowaliśmy w mocno osłabionym składzie. Z powodu głównie kontuzji i chorób zabrakło kilku naszych ważnych zawodników, w tym 4 podstawowych z ostatniego meczu. Szansę debiutu w pierwszym składzie otrzymał nasz nowy zawodnik Piotr Kozieł.
Pierwsza połowa spotkania w Bukowince była dość wyrównana, z lekką przewagą naszej drużyny, która przez całe spotkanie wymieniała dużo podań i grała piłką. Niestety, mecz nie rozpoczął się dla nas dobrze. Pierwsza wypracowana sytuacja przyniosła Olimpii Bukowinka bramkę w 18 minucie. Po przerzucie z prawej na lewą stronę, grający na lewym skrzydle pomocnik Bukowinki Kamil Grabowski posłał potężne uderzenie w górny róg naszej bramki. Mocno kopnięta piłka przełamała rękę naszego bramkarza Miłosza Zbieranta i wpadła do siatki. Było 1:0 dla Olimpii po naprawdę pięknej bramce! My mieliśmy swoją „setkę” w 32 minucie. Damian Baziuk prostopadłym podaniem wypuścił grającego na prawym skrzydle Piotra Kozieła, którego uderzenie w sytuacji sam na sam wybronił bramkarz gospodarzy Krzysztof Sekuła. W 45 minucie „setkę” mieli gospodarze. Po zagraniu z prawego skrzydła Adam Krzywański uderzeniem z główki strzelił z bliska minimalnie obok słupka. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy w meczu 0:1, ale graliśmy dobre spotkanie i w przerwie ustaliliśmy, że dalej konsekwentnie do skutku będziemy starać się grać piłką i wymieniać jak najwięcej podań.
Już w 50 minucie mieliśmy „setkę”. Szalejący na lewym skrzydle Norbert Radgowski uciekł obrońcy Olimpii i podał piłkę do zamykającego akcję Damiana Baziuka. Niestety, nasz napastnik w świetnej sytuacji uderzył minimalnie obok słupka. W 55 minucie podobna akcja z prawej strony boiska. Piotr Kozieł podał piłkę do Krystiana Bielaka, który zamiast uderzać, przyjął piłkę, a jego strzał zablokowali obrońcy. W 64 minucie mieliśmy kolejną świetną sytuację, gdy Wiktor Sobkowiak uderzył z 12 metrów w poprzeczkę bramki gospodarzy. W 69 minucie na murawie pojawił się napastnik Jarosław Gajowy. Po tej zmianie nastąpiło 8 minut, które wstrząsnęły Bukowinką i tak naprawdę skończyły mecz. W 70 minucie nasza drużyna rozegrała świetną akcję. Jacek Radgowski podał piłkę na prawe skrzydło do Wiktora Sobkowiaka, który uderzeniem pod poprzeczkę zdobył gola na 1:1. W 72 minucie mieliśmy kolejną groźną sytuację po akcji z prawej strony. Po podaniu piłka trącona przez obrońców Olimpii wpadła pod nogi Jarosława Gajowego, który uderzeniem z pierwszej piłki lewą nogą z 10 metrów zdobył swoją pierwszą bramkę w oficjalnym meczu dla Sokoła i było 2:1 dla naszej drużyny. W 75 minucie bramkarz Olimpii w sytuacji sam na sam sfaulował Norberta Radgowskiego, za co sędzia spotkania Pan Patryk Ogrodnik z Wrocławia podyktował rzut karny. Gola z jedenastki uderzeniem od słupka zdobył Jarosław Gajowy i było 3:1 dla Sokoła. W 77 minucie kolejny rzut karny dla naszej drużyny, tym razem podyktowany za faul obrońcy Olimpii na Damianie Baziuku. Gola na 4:1 z jedenastki ponownie strzelił Jarosław Gajowy, który w 6 minut ustrzelił hattricka klasycznego. Po tej bramce Olimpia starała się nas mocniej zaatakować, ale jedyne zagrożenie stwarzała po stałych fragmentach gry. W 80 minucie rękę przy upadku na ziemię złamał nasz grający trener Maciej Balwar, co było jedynym dużym minusem meczu w Bukowince. Ostatecznie Sokół pokonał 4:1 Olimpię i awansował na pozycję wicelidera B klasy ze stratą 1 punktu do Płomienia Krośnice.
W najbliższej kolejce B klasy w niedzielę 11 października o godz. 11 Sokół podejmie u siebie Klub Sportowy Łazy. Będą to derby powiatu milickiego.

Olimpia Bukowinka – Sokół Kaszowo 1:4
(gole: Kamil Grabowski 18’ – Jarosław Gajowy 72’, 75k. i 77k., Wiktor Sobkowiak 70’)

Miłosz Zbierant – Mateusz Babiarz, Kacper Mielnik, Adrian Bielak, Marcin Horbik – Piotr Kozieł (56 Maciej Balwar, 81 Paweł Nowak), Wiktor Sobkowiak, Jacek Radgowski, Norbert Radgowski – Damian Baziuk (89 Andrzej Maniecki), Krystian Bielak (69 Jarosław Gajowy). Trener: Maciej Balwar.