Zwycięska potyczka z Olimpią Bukowinka

W niedzielę 4 czerwca Sokół Kaszowo pokonał na stadionie w Miliczu 4:2 Olimpię Bukowinka w meczu 24. kolejki klasy B. Wszystko wskazuje, że nasza drużyna zakończy ligę na 4. miejscu.

Rywalem Sokoła Kaszowo w kolejnym meczu klasy B była Olimpia Bukowinka, a więc solidny rywal, który w rundzie wiosennej notował do tej pory koszmarną serię 9 przegranych z rzędu.
Pierwsza połowa to dominacja naszej drużyny, która raz za razem atakowała bramkę Olimpii. W 3. min w polu karnym gości bramkarz Olimpii faulował mijającego go w sytuacji sam na sam Krystiana Bielaka, za co sędzia spotkania Pan Dariusz Gierus z Niezgody podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił sam poszkodowany Krystian Bielak. Przed przerwą mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki Sokół stworzył sobie jeszcze tylko jedną 100 proc. sytuację. W 44 minucie szalejący na prawym skrzydle Damian Smok podał piłkę w pole karne do Krystiana Bielaka, który z 6 metrów uderzył piętką obok słupka. Do przerwy było 1:0.
Do 80 minuty Sokół dominował na boiska. W 54 minucie po wyłożeniu Damiana Smoka, Krystian Bielak z 3 metrów nie trafił piłką do pustej bramki uderzając obok słupka. W 59 minucie Damian Smok zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej i Adrian Knefel z bliska skierował piłkę do siatki dając naszej drużynie prowadzenie 2:0. Chwilę później w 63. min było 3:0. Adrian Knefel posłał crossowe podanie w pole karne, a Damian Smok z pierwszej piłki uderzył tuż przy słupku zdobywając swoją pierwszą bramkę dla Sokoła w rundzie wiosennej. W 82 minucie sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Olimpii za faul w polu karnym Tomasza Kiszczaka. Zawodnik gości w kontrowersyjnych okolicznościach (zatrzymał się przed oddaniem strzału) pokonał Miłosza Zbieranta. W 85 minucie Olimpia zdobyła bramkę na 3:2 po uderzeniu napastnika Bukowinki z 14 metrów po ziemi przy słupku. Wówczas na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Wynik meczu na 4:2 ustalił w 90 minucie Kazimierz Gil, który po podaniu od Adriana Knefla, zwodem minął obrońcę i zdobył gola mierzonym uderzeniem w okienko bramki z 17 metrów. Gol - stadiony świata i pierwsza bramka Kazia zdobyta w klasie B!!
W najbliższy piątek o godz. 19 drużyna Sokoła spotyka się na ostatnim treningu w tym sezonie. W niedzielę o godz. 11 na stadionie w Królewskiej Woli gramy mecz z KS Komorów, a potem w czwartek Boże Ciało o godz. 11 na stadionie w Miliczu gramy ostatni mecz sezonu z LZS Kaszyce Wielkie.

Sokół Kaszowo – Olimpia Bukowinka 4:2
(gole dla Sokoła: K. Bielak 3’k., Knefel 59’, Smok 63’, Gil 90’)

Miłosz Zbierant – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Tomasz Kiszczak, Krystian Zbierant – Damian Smok, Maciej Balwar, Piotr Romańczuk (69 Krystian Adler), Norbert Radgowski – Krystian Bielak (78 Kazimierz Gil), Adrian Knefel. Trener: Adam Sadowski.